Předchozí
1 z 9
Další

Na čtvrté místo se dotáhl Dolní Bousov. Jeho zápas jako už tradičně nenudil. Kromě přídělu v síti hostujícího Slavoje Vrdy přinesl hned tři červené karty. Tu první viděl ještě za těsného vedení domácích brankář hostů za hraní rukou mimo vyhrazené území, zbylé dvě padly po jedné na každé straně v závěrečné minutě za šlápnutí na soupeře a následnou mstu.

K zajímavému souboji došlo už za rozhodnutého stavu mezi náhradníky v obou brankovištích. Čerstvě patnáctiletý Jonáš Andlt, který na závěrečné minuty vystřídal Klímu, po chvíli na hřišti vyrazil k exekuci pokutového kopu. Na hostující protějšek ale nevyzrál.

Utkání KP Středočeského kraje: Sokol Libiš - Tatran Sedlčany 3:0 (1:0), hráno 4. 11. 2023 v Libiši
Hradiště se doma rozloučilo porážkou bez vstřeleného gólu

Nejpovedenější období v sezoně prožívají v Horkách. O třetí výhru v řadě, znovu režírovanou nejlepším střelcem soutěže Tochukwu Mbahem, nepřipravilo ani stěhování do náhradního azylu v Mochově kvůli podmáčenému domácímu hřišti. Mělnická Pšovka opět bez hrajícího kouče Jana Studeného (nemoc) odtud vezla i přes rychlé vedení porážku 1:2. Z poslední příčky se odrazily Rejšice, poražené Staré Boleslavi se navíc přiblížily na dostřel dvou bodů.

14. kolo: Čáslav B – Kosmonosy B 3:0 (6. Kraj, 57. Marek, 88. Tůma), Nymburk – Luštěnice 0:1 (32. Fišer), Bohemia Poděbrady – Lysá n. L. 4:1 (10. Novák, 21. z pen. Kalina, 60. Nykodým, 61. Havránek – 78. Urban), Hlízov – Psáry 0:0, Horky n. J. – Pšovka Mělník 2:1 (21. a 26. T. Mbah – 8. Rypka), Úvaly – Slovan Poděbrady 4:1 (3. Andrejko, 16. Schovanec, 83. Kovalov, 88. Šabršula – 44. Kořínek), Dolní Bousov – Vrdy 6:1 (3. a 79. Boček, 45. Tomíček, 64. Kasal, 67. Falta, 87. Karela – 9. Víšek, ČK: 90. Klíma – 55. Kopecký, 90. Šveřepa), Rejšice – Stará Boleslav 4:1 (4. Zörkler, 39. Gracl, 89. Fingerhut, 90+2. Vrána – 80. z pen. Brůžek)

Načítám tabulku ...

Čáslav B – Kosmonosy B 3:0 (1:0)

Vratislav Junek, trenér Čáslavi B: Utkání bylo jednoznačně v naší režii. Měli jsme některé hráče z lavičky A-týmu a bylo to znát, soupeř se v podstatě nedostal do zakončení. Myslím, že poprvé vystřelili v sedmdesáté minutě. Poločas byl ale pouze 1:0. Nedali jsme jasné šance a nakonec ani penaltu. Góly přišly až ve druhé půlce.

Daniel Jireš, trenér Kosmonos B: Naprosto zasloužené vítězství domácích, kteří byli po všech směrech lepším týmem.

Nymburk – Luštěnice 0:1 (0:1)

Ondřej Murárik, trenér Nymburka: První poločas nebyli schopni naší útočníci podržet balon na kopačkách a v nadějných situacích jsme kazili, takže jsme si toho moc nevypracovali. Kromě rohových kopů, kterých jsme měli asi osm, ale nedokázali jsme se prosadit. Do toho jsme udělali vzadu jednu chybu, kterou soupeř hned potrestal. Druhý poločas se obraz hry moc nezměnil, hosté obětavě bránili a my se do nich těžko dostávali. Měli jsme asi tři nadějné situace, ale nic z toho. Hosté si druhou šanci vypracovali až v 85. minutě, kdy už jsme hráli vabank. Bohužel někteří hráči pořád nechápou, že bez bojovnosti a nasazení to nejde, zvlášť ještě na těchto terénech, které fotbalu moc nepomáhají.

Jakub Pleško, trenér Luštěnic: Zápas se hrál na těžkém terénu, byl hodně soubojový a odehrával se převážně mezi šestnáctkami. Domácí i hosté si v každém poločase vypracovali jednu velkou šanci. Zápas rozhodla přihrávka za obranu do vápna, náběh útočníka a prostřelení domácího gólmana.

Bohemia Poděbrady – Lysá n. L. 4:1 (2:0)

Jiří Voříšek, zaskakující trenér Bohemie Poděbrady: Tentokrát to z naší strany mělo do ideálu daleko, snad i proto, že jsme nastoupili na umělé trávě. Nicméně to stačilo na relativně pohodové a nekomplikované vítězství. Kdybychom měli trošku více kvality a možná i trpělivosti, tak rozdíl mohl byt markantnější. Dílčí úkol byl splněn a už jenom uspět v luštěnické derniéře.

Ondřej Poborský, hrající trenér Lysé: Opět se potvrdilo, ze máme problém se vstupy do zápasů. A i když na tom pracujeme, znovu jsme obdrželi dvě brzké branky a až poté jsme se odvažovali hrát. Bohužel i v tomto zápase se nám nepodařilo dotáhnout některé slibné šance a na snížení jsme dosáhli až na konci. Do našich výkonů se bohužel promítají četné absence, po tomto zápase navíc přibyli na marodku další dva hráči. V tomto směru již tak trochu vyhlížíme zimní přestávku.

Hlízov – Psáry 0:0

David Linhart, trenér Hlízova: Byl to klasický zápas druhého se třetím a remíza je asi zasloužená pro oba týmy. Hosté byli podle mě trochu lepší první poločas, my zase ten druhý. Jsem rád, že se nám povedlo po delší době udržet vzadu nulu, dozadu jsme to odehráli zodpovědně. Škoda, že jsme nevyužili šance ke konci zápasu, kdy hosty podržel gólman. Na druhou stranu to měl dvakrát na hlavě exligový Pospíšil, jednou ho vychytal Vavřina, jednou to dal nad. Ale diváci museli odcházet spokojení, fotbal to byl bojovný a hezký. Hosté mají obrovskou kvalitu, půlka týmu hrála ještě loni třetí ligu.

Lukáš Přeučil, hráč Rapidu Psáry: V zápase rozhodovaly osobní souboje od začátku až do konce. Výsledek byl zápas s šancemi na obou stranách a bezgólová remíza. Tým hrál na sto procent po celý zápas, to vedlo ke skvělému týmovému výkonu a k individuálním kvalitám. Díky patří také fanouškům, kteří s námi výjezd absolvovali.

Horky n. J. – Pšovka Mělník 2:1 (2:1)

Tibor Mičinec, trenér Horek: Vítězství bylo hodně vydřené. Dostali jsme po chybě gólmana první gól. Soupeře jsme pak trochu zatlačili, z čehož vznikaly rohy, auty. Ze dvou jsme dali dva góly. Ty dvě standardky nás víceméně zachránily. Ve druhé půli jsme mohli dát třetí gól, Vitus (T. Mbah) po centru trefil gólmana, který náhodně roztáhl nohy a vytáhl střelu směřující už do brány. Z naší strany to pak bylo nervózní. Kdybychom dali třetí gól, tak se uklidníme a možná by přišly i další. Hosté ale dobře bránili, běhali, bojovali. Přesto si myslím, že jsme vyhráli zaslouženě, protože jsme měli více šancí.

O přesunu zápasu na náhradní hřiště: Naše hřiště bylo pod vodou, hrát se tam nedalo. Sháněli jsme ještě večer umělku, nebo jiné hřiště v okolí a byly s tím trochu problémy. Nakonec se podařil Mochov, kde bylo hřiště ideální, krásné. Zaplaťpánbůh, že jsme hráli a vyhráli.

Jiří Kaiser, asistent trenéra Pšovky: Do zápasu jsme šli s cílem být aktivní a pokusit se navázat na minulé domácí utkání. Záměr jsme plnili hned od začátku, kdy jsme vstřelili branku, ale ta nám nebyla uznána. V aktivitě jsme pokračovali a konečně se prosadil Lukáš Rypka. Místo abychom přidali druhou branku, nepohlídali jsme dvě standardní situace a výsledek se během sedmi minut obrátil. To nás srazilo a do konce poločasu jsme se trochu hledali. O přestávce jsme si probrali situace, které jsme nezvládli, a šli jsme na hřiště s cílem utkání zvrátit. Vytvořili jsme si herní převahu a s tím i brankové příležitosti, které jsme bohužel neproměnili. Zápas s týmem, který budil po vítězství v Poděbradech respekt, jsme tak prohráli. I přes nepříznivý výsledek se mi nasazení našeho týmu líbilo, ale sráží nás zahazování brankových příležitostí, to nás stojí body.

Úvaly – Slovan Poděbrady 4:1 (2:1)

Jan Sekera, trenér Slovanu Poděbrady: Čtvrtá porážka v řadě, mužstvo se nachází ve špatném psychickém rozpoložení. Snažíme se hrát fotbal, ale dostáváme se pod tlak svými triviálními chybami. Do utkání jsme vstoupili katastroficky, což už je u nás tradice a okolo desáté minuty prohráváme dva nula. Ráz utkání jsme mohli změnit, když jsme po průniku Kaisera kopali penaltu, kterou Kořínek nadvakrát proměnil. Nicméně do druhého poločasu jsme vstoupili dobře, ale řešení věcí třicet metrů od brány je pro nás v současném rozpoložení katastrofální. Takže i při sebevětší snaze nám chybí odvaha, zarputilost a možná i víra. Fotbal se hraje na góly, soupeř nám dal čtyři, které jsme mu věnovali našimi chybami a to je pak hodně těžké. Už vyhlížíme zimní přestávku, protože v současném stavu, ve kterém se nacházíme, bychom měli problémy i s týmem okresního přeboru. Jsem z porážky zklamaný, ale pořád věřím, že poslední domácí utkání budeme chtít zvládnout a zakončit polovinu sezony důstojně. To nám velí porazit Dolní Bousov.

Dolní Bousov – Vrdy 6:1 (2:1)

Podívejte se na nejzajímavější momenty utkání:

Luděk Holub, trenér Dolního Bousova: Hned v úvodu špatně rozehrál gólman hostí, míč šel od Aleše Pavliše na Matěje Faltu, ten připravil míč pro Honzu Bočka, který ho umístěnou střelou k tyči poslal do sítě 1:0. V 5. minutě nedostal míč do branky Kuba Kasal ani po něm Radek Tomíček. Hosté srovnali v 9. minutě po trestném kopu. Naše další brankové příležitosti zlikvidoval ve většině případů brankář Kopecký, nebo střely mířily do boční sítě. Ve 26. minutě měli hosté šanci, po dlouhém autu šla střela nad branku. V závěru prvního poločasu jsme se přece jenom dočkali, když Radek Tomíček levačkou umístil míč za tyčku 2:1. O první střelu druhého poločasu se postarali hosté, naštěstí míč letěl nad branku. V 55. minutě zahrál gólman Kopecký rukou mimo pokutové území a uviděl červenou kartu. Z následného trestného kopu trefil Radek Tomíček tyč. V 64. minutě vystřelil z úhlu na branku Radek Tomíček, obránce míč odrazil proti noze Kuby Kasala, který ho poslal o tyč do brány - 3:1. Další branku dal Matěj Falta taktéž s pomocí hostujícího obránce, který přihrávku před branku vrátil zpátky Matějovi, a ten poslal míč do odkryté branky - 4:1. Následnou šanci hostí vyrazil na roh Ondra Klíma. V 79. minutě skóroval podruhé v utkání Honza Boček po centru do vápna od Milana Karely 5:1. V 79. minutě nastoupil do branky místo Ondry Klímy patnáctiletý dorostenec Jonáš Andlt, a hned v 84. minutě mohl skórovat z penalty, která byla nařízena za faul na Radka Tomíčka, ale střelu mu brankář vyrazil a následnou dorážku poslal Radek mimo branku. Poslední branku dal v 87. minutě Milan Karela, po rohu Matěje Falty doklepl míč do sítě – 6:1.

Roman Masopust, trenér Slavoje Vrdy: Druhá minuta, nepřesná malá domů, náš nepovedený odkop a pro domácí snadná příležitost dostat míč do prázdné branky. Vyrovnali jsme po střele Semráda ze standardní situace, kterou zakončil Víšek. Pak se nám celý poločas dařilo hrát velmi organizovaně, když sice domácí byli častěji na míči s více přihrávkami, ale mi jsme byli nebezpečnější s více šancemi. Velmi těžký terén však udělal své, a některá zakončení vypadala až komicky. V poslední minutě přišla opět špatná rozehrávka, následně zdravotní problém stopera a gól domácích na přední tyč. Do druhé půle jsme tedy nuceně prostřídali a chtěli s výsledkem něco udělat. Bohužel v 55. minutě šel dlouhý balon za naši obranu, proti kterému si vystoupil gólman Kopecký a jeho snahu odehrát míč posoudil rozhodčí jako hraní rukou a ocenil červenou kartou. V deseti už jsme nedokázali zavírat prostory a domácí se do šancí dostávali snadněji. Od 64. minuty, kdy dali na 3:1, bylo po zápase. Pro naši obranu den blbec, když některé z odrazů míče byly nepochopitelné. V závěrečné minutě pak ještě strkanice u soupeřova rohového praporku, ze které jsme nepochopitelně vyšli se stejným počtem karet jako domácí.

Rejšice – Stará Boleslav 4:1 (2:0)

Luděk Kokoška, trenér Rejšic: Konečně zaslouženě vítězství, jen jsme si zbytečně udělali problém v 80. minutě, kdy soupeř snížil. Konec zápasu jsme pak dohráli a třetí gól to rozhodl.