1/9

Na čtvrté místo se dotáhl Dolní Bousov. Jeho zápas jako už tradičně nenudil. Kromě přídělu v síti hostujícího Slavoje Vrdy přinesl hned tři červené karty. Tu první viděl ještě za těsného vedení domácích brankář hostů za hraní rukou mimo vyhrazené území, zbylé dvě padly po jedné na každé straně v závěrečné minutě za šlápnutí na soupeře a následnou mstu.

K zajímavému souboji došlo už za rozhodnutého stavu mezi náhradníky v obou brankovištích. Čerstvě patnáctiletý Jonáš Andlt, který na závěrečné minuty vystřídal Klímu, po chvíli na hřišti vyrazil k exekuci pokutového kopu. Na hostující protějšek ale nevyzrál.

Nejpovedenější období v sezoně prožívají v Horkách. O třetí výhru v řadě, znovu režírovanou nejlepším střelcem soutěže Tochukwu Mbahem, nepřipravilo ani stěhování do náhradního azylu v Mochově kvůli podmáčenému domácímu hřišti. Mělnická Pšovka opět bez hrajícího kouče Jana Studeného (nemoc) odtud vezla i přes rychlé vedení porážku 1:2. Z poslední příčky se odrazily Rejšice, poražené Staré Boleslavi se navíc přiblížily na dostřel dvou bodů.

14. kolo: Čáslav B – Kosmonosy B 3:0 (6. Kraj, 57. Marek, 88. Tůma), Nymburk – Luštěnice 0:1 (32. Fišer), Bohemia Poděbrady – Lysá n. L. 4:1 (10. Novák, 21. z pen. Kalina, 60. Nykodým, 61. Havránek – 78. Urban), Hlízov – Psáry 0:0, Horky n. J. – Pšovka Mělník 2:1 (21. a 26. T. Mbah – 8. Rypka), Úvaly – Slovan Poděbrady 4:1 (3. Andrejko, 16. Schovanec, 83. Kovalov, 88. Šabršula – 44. Kořínek), Dolní Bousov – Vrdy 6:1 (3. a 79. Boček, 45. Tomíček, 64. Kasal, 67. Falta, 87. Karela – 9. Víšek, ČK: 90. Klíma – 55. Kopecký, 90. Šveřepa), Rejšice – Stará Boleslav 4:1 (4. Zörkler, 39. Gracl, 89. Fingerhut, 90+2. Vrána – 80. z pen. Brůžek)