Mělník – Na podzim naložila dobrovická rezerva Mělníku sedmičku, pozici půlmistra však na jaře přepustila právě celku z okresního města. Ten si teď upevnil vedení hladkou výhrou, už devátou v řadě.

Vítězný gól padl již v 6. minutě, kdy Veselého střelu po zemi doklepl do prázdné brány 45-letý Radek Miřatský. Ten se v sestavě sešel se stejnojmenným synem. Dobrovický brankář ještě vyrazil Veselého samostatný nájezd, jinak dění na deštěm zkrápěném trávníku hrstce diváků nepřipomínalo souboj prvního s druhým. „A mužstvo hrálo ve stejný čas, navíc chyběli Gába, Tuma a po injekcích i Cigánek. Měli jsme tři akce s odmávanými ofsajdy, kdy sami domácí diváci říkali, že nebyly. To nebudu komentovat,“ prohlásil trenér hostů Pavel Klain.

Brzy po přestávce si dal Veselý úspěšné repete ze sóla, které dovedl s míčem u nohy až do kuchyně. Po Prejzově centru pak dotlačil míč do sítě opět Miřatský – 3:0.

Až v poslední půlhodině se dostali ke slovu také hosté. Macko vyslal šajtlí do sóla dorostence Havláta, Dobrovičtí už zvedali ruce, ale obstřel brankáře doskákal na tyč. Na druhé straně Gereg v 84. minutě vyrazil Veselého šlehu pod břevno, aby se za chvilku dobrovický brankář málem stal smutným hrdinou. Po faulu mělnického brankáře Chaloupky na Kopeckého běžel přes celé hřiště kopnout penaltu. Jeho protějšek mu ji však chytil, okamžitě rozehrál a domácí Jiskra z půlící čáry jen o vlásek přestřelil opuštěnou bránu. „Mělník už soutěž vyhraje. Pokud mám ale hodnotit, narazili jsme už na fotbalovější mužstva jako Chotětov nebo Byšice“, přemítal Pavel Klain.

„Možná někdo čekal zajímavější fotbal. Z obou stran bylo v utkání hodně nepřesností a chyb. Rozhodly zkušenosti Miřatského s Veselým. Brankový rozdíl mohl být i vyšší, ale nadále dáváme šanci mladým klukům,“ hodnotil zápas trenér vítězů Václav Zejda.

FC Mělník – Dobrovice B 3:0

Branky: 6. a 60. Miřatský st., 50. Veselý. Rozhodčí: Suchý. ŽK: 0:3. Diváci: 51. Střely na bránu: 7:4. Rohy: 4:0.

Dobrovice B: Gereg – Kovač, Vladyka, Mráček (65. Humpola), Bartoň – Hůlka (69. Ištok), Vejvoda, Macko, Jílek – Kopecký, Havlát

Bakov nad Jizerou – Bakov doma pálil jednu šanci za druhou, což ho nakonec mrzelo. Podlehl totiž Lužci 1:3.

Do zápasu byl nucen trenér Kamenický poslat opět jinou sestavu, na lavičce zůstali Kvapil, Formáček, dále nemohl počítat s omluveným Vaňkem a Majzlanem. Sval nevpustil do hry Brože, a tak na pravou obranu se postavil Cecava. Ve středu hřiště se objevila nová dvojice Resl a Vávra s kapitánskou pásku. Od začátku zápasu bylo vidět na týmu chuť potvrdit skvělý výkon z minulého týdne, a taky Bakováci více kontrolovali balón.

Ve 13. minutě šli ale do vedení hosté – k vedoucímu gólu jim dopomohlo podklouznutí Hozáka a lužecký Tauchman s nabídnutou šancí si uměl poradit. Ve 47. minutě po bakovském rohovém kopu hosté trestají z rychlého brejku, na konci lužecké akce je střelec Kučera. Po hodině hry se pak konečně dočkali i domácí. Stalo se tak po jedovaté střele Vitmajera. Lužecký brankář Rollo ji ještě dokázal vyrazit, ale na dorážku Ajchlera byl už krátký.

Za sedm minut už ale opět vedli hosté dvougólovým rozdílem. To když přišla obrovská chyba bakovského Kalčíka v brance. Místo odkopnutí balonu zvolil špatné řešení a hostující Machek vystihl jeho úmysl a navýšil vedení na 3:1. Tímto výsledkem i zápas skončil.

„Výsledek zápasu neodpovídá předvedené hře, hosté měli za celý zápas dvě střely na branku a vyhráli 3:1, i kdybychom hráli 180 minut, gól prostě nedáme. Hrát na jednu branku a nevyužít takovou převahu, tak to jsem dlouho nezažil, ze soupeřova brankáře jsme dnes udělali hrdinu,“ komentoval zápas bakovský kouč Jaroslav Kamenický.

Bakov – Lužec 1:3 (0:1)

Branky: 62.Ajchler – 13.Tauchman, 47.Kučera, 69.Machek. Rozhodčí: Zdeněk. ŽK: 1:0.

Bakov: Kalčík – Cecava (55. Formáček), Prokůpek, Hájek, Hozák – Ajchler, Resl (70. Takáč), Vávra (50. Kvapil), P. Vitmajer – Říha, Zahatlan.

KAREL JEDLIČKA, ROMAN VANĚK