Předchozí
1 z 8
Další

Po vysoké porážce na hřišti okresního rivala v Dolním Bousově se na dno propadly Rejšice. Pozici jim uvolnilo béčko Čáslavi výhrou nad Luštěnicemi. Pro Bousov šlo o druhou výraznou vysokou výhru v řadě, během který v součtu nastříleli třináct branek.

Potřetí v sezoně zabodovala předposlední Lysá nad Labem, v Kosmonosech v závěru dohnala dvoubrankové manko a připravila domácí béčko o průběžné druhé místo. Jediným vítězným celkem z Boleslavska byly tentokrát Horky. Jejich kanonýr Tochukwu Mbah se dvěma zásahy a celkem dvanácti dotáhl na čelo tabulky střelců, prostřední z celkem tří kusů si Vrdští vstřelili u Jizery sami.

Fotbalisté Libiše se po týdnu znovu představili doma, po remíze s Velimí (na snímku) tentokrát sebrali všechny body po výhře 5:2 nad Dobříší.
Trápící se Hradiště dopřálo nováčkovi první venkovní výhru

12. kolo: Bohemia Poděbrady – Pšovka Mělník 2:0 (8. a 82. Nykodým), Hlízov – Slovan Poděbrady 4:1 (8. a 64. z pen. Vančura, 38. Málek, 69. Šesták – 40. z pen. Kořínek), Horky – Vrdy 3:0 (45. a 69. T. Mbah, 51. vl. Vavřina, ČK: 82. Vávra – Vr.), Dolní Bousov – Rejšice 6:1 (45., 55. a 70. Tomíček, 12. Klíma, 18. Falta, 36. Keszeg, – 85. Gereš), Čáslav B – Luštěnice 3:0 (6. a 79. Štichauer, 21. Vilím), Kosmonosy B – Lysá n. L. 2:2 (12. Poustecký, 35. Boxan – 79. vl. Kindl, 89. Malínský), Nymburk – Psáry 1:3 (60. Hájek – 22. z pen., 26. z pen. a 90+1. z pen. Kalous), Úvaly – Stará Boleslav 1:0 (85. Kučera)

Načítám tabulku ...

Čáslav B – Luštěnice 3:0 (2:0)

Vratislav Junek, trenér Čáslavi: Domácí utkání jsme zvládli hlavně výsledkově. Tak jak to u nás bývá, sestava byla opět dost jiná než minule. Tentokrát nám v útoku nastoupil poprvé Jakub Štichauer a dvěma góly výrazně pomohl. Z důvodu nemoci nám v bráně musel pomoct trenér brankářů Kubát. Naštěstí to zvládl s nulou. Srovnali jsme se bodově se spodkem tabulky a budeme se snažit o další posun.

Dolní Bousov – Rejšice 6:1 (4:0)

Luděk Holub, trenér Dolního Bousova: Za krásného počasí a před slušnou diváckou návštěvou jsme v sobotním odpoledni přivítali okresního rivala. Poprvé prověřil gólmana Štipla v 10. minutě Honza Keszeg po nahrávce Radka Tomíčka, tečovaná střela šla na roh. Ve 12. minutě jsme šli do vedení, když skóroval hlavou Fanda Klíma po rohu Zdeňka Bělíka. V 16. minutě založil útok po pravé straně Michal Skalický a hosté s pomocí tyčky odehráli míč na roh. Hned poté zlikvidoval rychlý protiútok Rejšic v našem vápně Michal Horák. Druhá branka padla z kopačky Matěje Falty po hezké kombinační akci Honzy Keszega a Zdeňka Bělíka. Ve 24. minutě se ke střele dostali hosté, ale míč šel mimo branku. Třetí gól jsme přidali opět hlavou, když se po centru Radka Tomíčka trefil Honza Keszeg. Ve 37. minutě předvedl výborný zákrok Jakub Štipl proti střele Zdeňka Bělíka. O minutu později rozjeli rychlý útok Zdeněk Bělík s Honzou Bočkem, hosté se ubránili za cenu rohu, po kterém pálil nad Radek Tomíček. Těsně před koncem první půle zahrávali Rejšičtí roh, míče se zmocnil Zdeněk Bělík, přihrávkou vyslal do útoku Radka Tomíčka, který levou nohou vymetl šibenici. V 55. minutě přišel další hezký fotbalový moment opět po spolupráci Zdeněk Bělík, Radek Tomíček, když posledně jmenovaný lobem přehodil vyběhnutého gólmana Štipla. V 60. minutě minul branku Honza Keszeg po nahrávce Radka Tomíčka. Hattrick zkompletoval Radek Tomíček v 70. minutě, nejprve vystřihl nůžky Fanda Klíma a po něm Radek hlavou posunul míč do sítě. Hosté se dočkali v 85. minutě, když snížili po naší nepřesné rozehrávce na hranici pokutového území. V úplném závěru ještě mířil těsně vedle z trestného kopu Zdeněk Bělík.

Luděk Kokoška, trenér Rejšic: Jednoznačná záležitost, soupeř byl ve všech herních činnostech lepší.

Horky n. J – Vrdy 3:0 (1:0)

Tibor Mičinec, trenér Horek: V prvním poločase jsme se trápili a nemohli jsme se dostat do vápna. Vázla nám kombinace hlavně ve finální fázi. Vyšla nám až na konci poločasu, když jsme si asi čtyřikrát dobře přihráli a dali centr po zemi před bránu a Vitus proměnil. Musel jsme kluky o půlce upozornit, aby si dávali pozor na finální a předfinální přihrávky. Druhou půli se nám to krásně podařilo. Vsítili jsme další dva góly po krásných brejcích a kombinacích. Další vyložené šance jsme ještě neproměnili. Adam Milner ještě nastřelil asi ze sedmi metrů břevno prázdné brány a z pětadvaceti tyč, když vyběhl gólman. Výsledek mohl být jednoznačnější. Mužstvu děkuji, že hlavně ve druhé půli splnili, co jsme si řekli, a zápas pro nás skončil dobře, protože jsme byli především po přestávce opravdu lepší. Jsem rád za tři body a dobrou hru ve druhém poločase.

Roman Masopust, trenér Slavoje Vrdy: Klasický den blbec pro nás začal již před zápasem během rozcvičení. Svalové zranění nepustilo do zápasu Růžičku s Mikyskou. Aby toho nebylo málo, tak už v 9. minutě musel po dvou tvrdých zákrocích vystřídat Petr. Přesto jsme se na hřišti prezentovali od začátku velmi dobrým výkonem. Dělali jsme domácím velké problémy na rozehrávce a dozadu jsme velmi dobře zavírali prostory. Vytvořili jsme si množství gólových šancí, ale centimetry chyběly Kapounkovi při dvou různých střelách a Víšek, Šveřepa ani Volenec své zakončení nedokázali dostat mezi tři tyče. V největší šanci po centru zleva Kapounek z voleje na malém vápně napálil přímo do domácího brankáře. Domácí nás potrestali v poslední minutě, když nedůslednost u postranní čáry dovolila centr od rohového praporku a nekrytý hráč měl na zadní tyči lehkou práci. Vstup do druhé půle se nám nepovedl, když při centru zprava se nedohodl Vavřina s brankářem Kopeckým a sám si před ním uklidil míč do branky. Ještě v té chvíli jsme se nadechli a zatlačili soupeře, ale na víc než na pokusy převážně ze standardních situací to nestačilo. Po jedné v 70. minutě šli domácí do rychlého brejku a situaci vykombinovali až do prázdné branky. Od té doby bylo rozhodnuto, a jen se štěstím jsme bez většího zájmu o hru přečkali některé další šance soupeře.

Hlízov – Slovan Poděbrady 4:1 (2:1)

David Linhart, trenér Hlízova: Zápas začal dost netradičně, když náš klíčový stoper dostal hned v první minutě přísnou žlutou kartu. Věděli jsme, že hosté budou hrát čtyři, čtyři, dva, tak jsme na to reagovali a přehrávali je zejména ve středu hřiště. Chtěli jsme je nechat opticky trochu hrát a pak hledat průnikovky do jejich pomalejší obrany. Po takové akci jsme se ujali vedení Vančurou, který udělal náběh z hloubky a obstřelil zkušeně gólmana. Druhý gól vstřelil po individuální akci Málek, který naskočil poprvé v základu a podle mě byl jedním z nejlepších hráčů na hřišti. Po penaltě hned za minutu, ke které se nebudu radši vyjadřovat, se dostal Slovan na kontakt, ale to byla jeho labutí píseň. Druhý poločas jsme rozhodli ze standardky a od šedesáté minuty podle mě nebylo co řešit. Přišlo mi, že jsme na tom byli fyzicky lépe. Mrzí mě aura okolo zápasu, protože jsem za Slovan odehrál pár sezon a myslím, že jsem tam zanechal dobrý dojem a doteď tam mám spoustu kamarádů, jak z řad hráčů, tak funkcionářů. Ale ego někoho, kdo se nedokáže přenést přes to, že jsem tam po vzájemné dohodě skončil a šel do Hlízova, z tohoto zápasu udělá vždy pomyslnou válku.

Jan Sekera, trenér Slovanu: Do utkání jsme vstoupili celkem dobře, měli jsme tam náznak nějaké šance, kterou jsme jako už tradičně vyřešili úplně obráceně, než jsme měli. Z naší útočné standardky přišel dlouhý nákop, klasika v Hlízově, nepokryli jsme hráče a prohrávali. S týmem to zacloumalo, ale úplně zbytečně. Hlavně proto, že Hlízov nemá moc mezihru, hrají jen nakopávané balony a my jsme se tomu přizpůsobili. Utkání se mi těžko hodnotí, protože s mužstvem nejsem spokojený, nicméně jsou to věci, které si musíme rozebrat sami. Každý jedinec ví, o co se jedná. Po triviální chybě jsme dostali zbytečný druhý gól, kdy hráč domácích prošel nepochopitelně středem až na penaltu a tam si v klidu zakončil. My jen koukali a bylo to zcela bez komunikace. To s námi hodně otřáslo. Do poločasu přišel faul na Koutského a měli jsme naději. Hlízov tentokrát nebyl týmem, se kterým by se nedalo hrát. Naopak si myslím, že jsme ho potkali asi ne v dobrém rozpoložení. Ve druhém poločase jsme měli patnáct minut tlak, z toho jsme nebyli schopni dát gól, protože v rozhodující chvíli zvolíme to nejhorší řešení. Pak byla penalta proti nám po nepřehledné situaci, ale ruce tam byly. Ruce tam byly z toho důvodu, že naši hráči jsou všude pozdě. Nebudu hledat žádné výmluvy, soupeř svoje šance proměnil, byl důraznější, více chtěl, šel za vítězstvím a zaslouženě bere tři body. Náš mančaft hraje na padesát procent svých možností a to se prostě vyhrát nedá.

Nymburk – Psáry 1:3 (0:2)

Ondřej Murárik, trenér Nymburka: Tři penalty proti nám mluví za vše, ne? Neříkám, že nebyly, ale my měli za stavu 1:2 pro hosty kopat také dvě penalty. Jednu za jasnou ruku ve vápně a druhou za zákrok na Novotného, který si kryje míč a zezadu je strčen na zem. I když jsme hráli první poločas špatně, byli daleko od hráčů a dávali soupeři moc prostoru, tak jsme ho kromě penalt za celý zápas pustili do jedné šance, kterou gólman v první půli chytil. Mrzí mě, že kluci celý týden na tréninku pracují a pak přijde zápas a rozhoduje se jinde než na hřišti, což není poprvé. Bohužel se nám navíc nedaří vstřelit první gól zápasu, aby si zase kluci začali více věřit, ale naopak dostáváme a máme hlavy dole. Začali jsme hrát od třicáté minuty, ale to už bylo pozdě a stav 0:2. Musíme takhle hrát od začátku.

Lukáš Debnár, trenér Rapidu Psáry: V prvním poločase jsme dominovali, ale v tom druhém až výkon tak přesvědčivý nebyl a v jedné pasáži jsme dost polevili. Jsem rád, že mužstvo ten tlak přežilo a začalo hrát agresivněji a šlo za vítězstvím. Kopali jsme tři penalty, což je nezvyklé, ale všechny tři byly spravedlivé. Pokutové kopy proměnil Lukáš Kalous, který zachoval ledový klid. Za bojovnost do poslední minuty si zaslouží pochvalu tým jako celek. Díky získaným bodům jsme se posunuli v tabulce výše a v tomto nastoleném trendu chceme a musíme pokračovat i v následujících zápasech.

Kosmonosy B – Lysá n. L. 2:2 (2:0)

Daniel Jireš, trenér Kosmonos: Nejhorší soupeř v dosavadním průběhu soutěže a náš nejhorší výkon v sezoně. Někteří hráči by si měli uvědomit, že body jim nikdo nedaruje. Bez tvrdé práce a bez maximálního nasazení na hřišti nelze zvítězit. Soupeři stačila jedna střela na bránu a odváží si bod.

Ondřej Poborský, hrající trenér Lysé: Po matných výkonech jsme se konečně semkli a podali odvážný, bojovný výkon, za který jsme byli odměněni ziskem bodu. V prvním poločase jsme přestáli několik šancí domácích, ale zlepšeným výkonem ve druhé půli jsme si bodový zisk zasloužili. Všichni hráči zaslouží pochvalu.

Bohemia Poděbrady – Pšovka Mělník 2:0 (1:0)

Jiří Voříšek, asistent trenér Bohemie: Potřetí po sobě jsme udrželi čisté konto. Neskutečné. To se v Poděbradech naposledy stalo, když ještě hrál Kohoutek (nyní hráč Pátku – pozn. redakce) před pětatřiceti lety. Pravdou je, že úvodních třicet minut jsme byli dominantní a mohli se dostat do výraznějšího vedení. Následně se hosté oklepali a hra byla vyrovnanější, avšak bez výraznějších šancí. To samé platilo i ve druhém dějství, kdy jsme si došli pro relativně klidné vítězství bez nervů.

Tomáš Kubánek, hrající trenér Bohemie: Vítězství je pro Honzu Křivského, pro kterého musela záchranka, naštěstí je v pořádku.

Jan Studený, hrající trenér Pšovky: Měli jsme vlažný vstup do zápasu. Domácí začali hodně aktivně a po pár minutách se dostali do vedení. Postupem času jsme se dostávali do hry a měli několik nebezpečných příležitostí, ale branku domácích jsme nedokázali vážněji ohrozit. V první půli byli domácí herně lepší, ale další větší šance už si nevytvořili. Druhá půle už byla z naší strany lepší. Herně jsme se domácím vyrovnali. Ve druhé půli jsme byli aktivnější než v první, ale do žádné vyložené šance jsme se nedostali. Postupem času jsme se více tlačili do útoku a domácí využili naší otevřené obrany a měli pár šancí, ale s těmi jsme si ještě poradili. Před druhým gólem jsme lacině ztratili míč v přechodu do útoku a toho domácí už dokázali využít.