Skupina A se zatím vyvíjí nejjasněji. Po dlouhých letech jí nevládne tým z Kladenska, ale od sousedů – béčko SK Rakovník. Dokonce o osm bodů před nováčkem z Družce. Ten má v kádru řadu zkušených borců, kteří prošli vyššími soutěžemi, hlavně s Hostouní. I proto by ještě rád na čelo zaútočil.

„Chceme vyhrát B třídu, postup ale neřešíme. Na to bychom si museli sednout a probrat to,“ podotkl trenér Tomáš Blažek a ocenil výkony kluků z Družce Křivánka a Buranta. Stejně jako legendární vicemistr Evropy z roku 1996 Jan Suchopárek, jenž je zároveň sekretářem klubu. Letos oslaví už padesátku a nastoupil jen do poloviny utkání, jeho přítomnost však byla pokaždé znát. „Rozehrávku a standardky má stále výborné, stejně jako organizaci hry,“ uzavřel Blažek.

Tabulka skupiny B se v přestávce dočkala přepočítání odstoupením posledních Benátek B (píšeme výš), výchozí pozice postupových adeptů se tím nijak nezměnily. Překvapivá ztráta dobrovického béčka v podzimní rozlučce s předposledními Vojkovicemi srovnala na stejnou hladinu i FC Mělník.

Na souboj neratovické a benátské fotbalové rezervy už na jaře nedojde.
Rezerva Benátek balí sezonu předčasně

„Hodně napoví úvodní dvě kola, která hrajeme venku. Pokud je zvládneme, bude boj o postup aktuálnější. Ale určitě bychom to chtěli zkusit,“ hlásí z mělnické kabiny její šéf Václav Zejda.

Že v rezervě třetiligového klubu z Boleslavska narazili na mimořádně silný kalibr, si na soutoku uvědomují. Ukázal jim to ostatně i vzájemný zápas. Mělník ho ve městě cukru s týmem okolo zkušeného čtyřicátníka Tomáše Cigánka (za Mladou Boleslav a Kladno odkopal přes stovku zápasů v lize) prohrál 3:7.

„Pokud využijí možnosti z áčka jako na podzim s námi, tak vyhrají soutěž o deset bodů. Záleží, jak se k tomu postaví,“ má jasno Zejda, že Dobrovičtí mají s ohledem na úroveň áčka logický návrat o kvalitu výš více ve své moci.

V opačném případě podle něj není bez šance ani duo od Prahy. Doma neomylné Holubice zaostávají pouze o dva a Libčice o pět bodů.

Ve skupině C se schyluje k dramatu, v čele jsou s náskokem dva týmy – Hlízov a Sokoleč. Hrající kouč vedoucího Hlízova z Kutnohorska David Linhart je ale opatrný, protože třeba loni měl jeho tým na béčko Čáslavi náskok deseti bodů, ale během jara se ocitl až za svým soupeřem.

„Přesto jdeme do jara s cílem skončit první, maximálně druzí. S ničím jiným nemůžeme být spokojení. Sám jsem na to zvědavý, trénovali jsme dobře, ale máme docela úzký kádr, když se nám budou vyhýbat zranění a tresty, tak je náš cíl reálný,“ odhalil Linhart ambice hlízovského klubu.

Skupinu D ovládají po podzimu Teplýšovice – o dva body před Jesenicí. Dobrému kádru scházela trochu zkušenosti, proto si klub z Benešovska pořídil někdejšího špílmachra Benešova, který měl i ligové nabídky – Tomáše Starostu. „Nejsem alibista, takže cíl je naprosto jasný – pokusit se o postup. Samozřejmě víme, že to bude ještě hodně těžký půlrok, ale ambice na to máme,“ hlásí jasně trenér Teplýšovic Roman Sedlařík.

Hudebník Jiří Krhut
Světový šampionát parahokejistů se blíží. Hymnu složil ostravský muzikant

Zcela vyrovnaná je po podzimu tabulka skupiny E, kde se vítěz odhaduje opravdu velmi těžko. Nečekaně vede loni zachraňující se Rožmitál pod Třemšínem, ale jen o bod za ním jsou Černolice a s nevelkou ztrátou se za vedoucím duem naskládaly rovněž mužstva Zdic, Chlumce i Králova Dvora B.

Vedoucí Rožmitál si pochvaluje přínos ex-ligového odchovance klubu Stanislava Nohýnka. Ten se týmu ujal jako trenér. „Standa kvůli zranění přerušil aktivní kariéru a jsem rád, že jsme se domluvili. Je to rožmitálská ikona. Zatím všechno funguje skvěle. Předává hráčům své zkušenosti a naší hře se snaží dát systém. Věřím, že až se uzdraví, pomůže nám i na hřišti,“ nastínil své přání předseda klubu Ondřej Pejsar.