Konečný výsledek by leckoho před přestávkou překvapil. Okresní soupeři se dobře hlídali a na dlouho jedinou šancí byla střela osamoceného bakovského Ajchlera v 18. minutě těsně vedle. O výsledku poločasu rozhodla série čtyř rohů Bakova, ze které nakonec Ajchler prodloužil Hozákův centr a Jan Resl donesl míč z metru hrudí za brankovou čáru. Střelec pak pro problémy s dechem musel o přestávce vystřídat.

Druhá půle se změnila v ostrostřelecký souboj mužů podobného jména. David Váňa i Matěj Vaněk se mohli dočkat hattricku za poločas, kdyby druhému jmenovanému nezkazila v 73. minutě za stavu 2:3 radost tyč. Slavil tak jen řepovský netradiční kanonýr.

Ovšem popořadě – v 54. minutě domácí Vejvoda podrazil Vaňka, který sám proměnil penaltu. Modrožlutý prapor pozvedl až po hodině hry Libor Cepka, který si oběhl obránce a z jeho zpětné přihrávky napnul síť Váňa.

Za šest minut Maryška uvolnil Vaňka, který tvrdou křížnou střelou zvýšil na 1:3 pro Bakov. Jenže zakrátko byli domácí opět na kontakt, když si Cepka s Váňou zopakovali gólovou spolupráci až na zakončení, které tentokrát přišlo hlavou. Po zmíněné Vaňkově nastřelené tyči z velkého vápna pak rozjásal domácí příznivce Váňa nádhernou střelou z 25 metrů do šibenice.

Po brankovém gejzíru už se obě mužstva spokojila s remízou 3:3, jen o něco méně divokou než předchozích řepovských 5:5 s Hovorčovicemi. „Bod bereme, chtěli jsme všechny, ale chyběli nám čtyři hráči ze základu pro zranění nebo dovolené. Rozdílový hráč Bakova je Matěj Vaněk, nebýt jeho, tak jsme je porazili,“ prohlásil trenér jarního přeborníka okresu Jindřich Holický.

Řepov se pod jeho vedením zařadil při historické premiéře v kraji do středu tabulky. „B třída je rychlejší, důraznější, rozhodčí pouštějí oproti okresnímu přeboru tvrdší hru, ale pomalu se tomu přizpůsobujeme a věřím, že to bude dobré,“ dodal Holický.

„Jsem zklamaný, dnes to měly být tři body pro nás,“ hlesl jeho protějšek Jaroslav Kamenický. „Při bránění gólů byla špatná komunikace celého týmu. Místo abychom za stavu tři jedna podrželi míč na útočné půlce, nechali na sebe udělat faul, roh, aby si obrana odpočala, tak jsme začali nesmyslně lítat a hrát nahoru dolů, což domácím vyhovovalo,“ zdůraznil bývalý fotbalista Mladé Boleslavi či Bohemians.

Řepov – Bakov 3:3 (0:1)

Branky: 61., 71. a 78. Váňa – 54. z PK a 67. M. Vaněk, 45. Resl. Rozhodčí: Kulanda. ŽK: 1:1. Diváků: 106. Střely na bránu: 6:5. Rohy: 7:8.

Řepov: Hlaváč – Vejvoda, Splídek, Siřínek, Veselý (46. Štěpán) – Váňa, J. Vaněk, Novotný, Cepka – Nedošetko, Strnad.

Bakov: Kalčík – Resl (46. Málek), Brož, Matouš, Mareš – Juhaňák (75. Kopal), Hozák, Maryška, Formáček – M. Vaněk (86. Velechovský), Ajchler (90.+2 Kvapil).


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...