Hosty míč poslouchal na slovo a jejich svižné přízemní kombinace domácí v úvodu několikrát odkopávali až z brankové čáry. Hned ve 3. minutě navíc trefil Voráček tyč.

Snad aby divišovský brankář Šimáček lépe viděl na těžiště hry, vysunul se příliš dopředu a domácí špílmachr Zdeněk Bělík ho kouzelně přeloboval z 35 metrů. To byl konec počátečního náporu a začátek série rejšických úderů.

Fingerhutův nájezd ještě Šimáček vychytal, ale v 16. minutě ho po Chleborádově kolmici prostřelil znovu Bělík. Vzápětí narýsoval Bělík od půlící čáry famózní křížný pas do běhu Bohuslavu Jarošovi, který zvýšil na 3:0.

„Věděli jsme, že soupeř je kvalitní na míči, ale vzadu zranitelný z brejků. Zdeněk je pro nás klíčový rozdílový hráč, když chybí v sestavě, tak si těžko vytváříme šance,“ řekl domácí trenér Jan Páník.

Šimáček střídal bravurní zákroky s kiksy i nadále. Skokem levharta vytáhl z šibenice zázračně Chleborádův přímák, pak mu ale vypadl Jarošův centr z rukavic a Antonín Fingerhut zblízka doklepl – 4:0.

To Lukáš Jíra v rejšické bráně byl neprůstřelný, zlikvidoval nájezdy Hanuše, který se protáhl mezi beky, i Blažíčka, jenž pak z dorážky přestřelil.

Hned po přestávce domácí Pátek podrazil v šestnáctce Blažíčka a Jíša suverénně proměnil penaltu. Hosté ožili a promáčené hřiště bylo jejich. Střídajícímu Pekárkovi nepovolil Jíra včasným secvaknutím jesle. Ťukes divišovského tria na jeden dotek zakončil placírkou Vondrák a domácí podruhé spasila tyčka. Tísněný Zahradníček zase ze dvou metrů střílel do Jírovy náruče.

Rejšice mohl uklidnit po Bělíkově uličce Fingerhut, ale ani podruhé na brankáře ze sóla nevyzrál.

V 80. minutě snížil na 4:2 hlavičkou po rohu Hanuš. Více už Divišov nestihl, přestože po zranění Vratislava Hlaváče dohrával v přesilovce. „V té zimě se mi už nerozcvičenému nechtělo převlékat, věřil jsem, že to kluci těch pár minut ubojují,“ usmíval se Jan Páník, který byl uveden mezi náhradníky spolu s dvěma dalšími, kteří nedorazili z pracovních důvodů.

Rejšice – Divišov 4:2 (4:0, 10. a 16. Bělík, 20. Jaroš, 38. Fingerhut – 49. z PK Jíša, 80. Hanuš). Rozhodčí: Hes. Rejšice: Jíra – Vejvoda, Pátek, Kredba, Fidrich (61. Riesz) – Chleborád, Maňas – Hlaváč, Bělík, Fingerhut (74. Falta) – Jaroš.


Načítám výsledky …


Načítám tabulku …