Déle než tři kola čekali Mělničtí v I. A třídě na další střelecký úspěch. Čelo tabulky, konkrétně Sokoleč, jim za tu dobu pláchlo už na těžko dosažitelných sedm bodů. Alespoň gólová radost přišla až s Radkem Miřatským v základní sestavě. Právě zkušený útočník se poprvé po návratu na Pšovku objevil za áčko na hřišti od prvních minut a hned z druhé šance utkání (první patřila hostům) slavil vedoucí gól. Na ten do půle po rohu Dvorného navázal Pokorný.

Také hosté ale mají ve svých řadách útočníka se zkušenostmi na rozdávání. Právě Radek Mynář byl klíčovou postavou pro srovnání ve druhé půli. Když pak Pokorný přece jen převážil výsledek znovu na stranu Mělníka, měl na kopačce svůj druhý gól v zápase i bývalý ligový hráč. Jen za cenu červené karty, kterou mu ale v kabině rozhodně nebude nikdo vyčítat, hasil téměř jistou bodovou ztrátu brankář Čížek.

„Udělal to chytře. Radek už ho obcházel a dával by do prázdné. On ho zastavil před vápnem, dostal sice červenou, ale trestňák jsme nedali,“ vrátil se do 88. minuty trenér Rejšic Luděk Kokoška.

Přestože to na body ani proti třetímu silnému soupeři v řadě nestačilo, druhý poločas na více než padesátibodový rozdíl v tabulce neukazoval. „Domácí to podle mě za stavu dva-nula podcenili. Mysleli, že už to proti předposlednímu nějak zvládnou. Dovolili nám srovnat,“ nepřeceňoval zlepšení kouč hostí, kterého mrzela horší první půle. „To byla naše klasika. Soupeř mohl vést klidně čtyři-jedna. Za druhou půli jsme si ale bod zasloužili.“

Hodnocení domácí kabiny z větší míry korespondovalo… „Dá se říct, že jsme utrpěli vítězství. První půle byla ještě slušná, druhou jsme ale vůbec nezvládli,“ přiznal hrající trenér Pšovky Jan Studený.

Jeho tým po úvodním varování po rohovém kopu soupeře a zákroku Čížka kontroloval až do přestávky vývoj. „Většinu první půle se hrálo na jednu branku, hosté hrozili jen z brejků, a ty jsme si pohlídali. Do poločasu jsme přidali ještě jednu branku a vypadalo to, že druhá půle bude celkem v klidu," líčil Studený.

Jenže na klidné dohrání nedošlo. „Úplně jsme přestali hrát. Hosté se dostávali více do hry, vytvářeli si šance a podařilo se jim vyrovnat. Z naší strany byla druhá půle jako přátelák, bez pohybu a nasazení. Nakonec se nám podařilo po standardní situaci vstřelit třetí branku. Výkonem ve druhé půli jsme si zápas zbytečně zkomplikovali,“ věděl. Studený.

28. kolo: Čelákovice – Čáslav B 6:0 (68. a 78. Haloun, 15. vl. Čáp, 48. Dalekorej, 64. Bílek, 79. Pánek), D. Bousov – Mn. Hradiště 2:0 (3. Falta, 90+4. Šolc), Pš. Mělník – Rejšice 3:2 (34. a 78. Pokorný, 4. Miřatský – 56. Zuna, 67. Mynář), Hlízov – Průhonice 5:0 (57. a 79. Puk, 45. Vyhnánek, 62. Para, 84. Hačka), Sn Poděbrady – Sokoleč 2:2 (4. Mišák, 33. Ber – 18. Provazník, 29. z pen. Křivánek), Záryby – Jesenice 3:0 (26. a 38. Školák, 50. Valeš), Luštěnice – FC Mělník 6:0 (5. a 34. Lada, 26. Grus, 47. R. Hrdlička, 58. Horák, 87. Semerák), Pěčice – Divišov 4:3 (25. a 61. Makovec, 79. Šťastný, 86. z pen. O. Novák – 54. M. Vondrák, 69. Srb, 71. Vašírovský)


Načítám tabulku ...