Na svém kontě má dva mistrovské tituly z české ligy. Ty získal v dresu pražské Sparty v roce 2001 a 2003. Radek Mynář má ale radost i z toho letošního. „To je jasné! Jsem rád, že to letos Sparta konečně ukopala. Ale já sleduju a fandím všem svým bývalým klubům. Třeba Polonia Varšava letos postupuje do druhé nejvyšší polské ligy,“ prokazuje svůj přehled osmačtyřicetiletý Radek Mynář.

Ve svém fotbalovém životopise má kromě těchto dvou zmiňovaných celků také Příbram, polský Grodzisk či celky nižších soutěží v Rakousku. Závěr kariéry pak tráví na Mladoboleslavsku – hrál za Dlouhou Lhotu, Horky a v létě přišel jako výrazná posila do Rejšic.

Právě v jejich dresu rozhodl o víkendu čtyřmi góly derby zápas s Pěčicemi. „Nějak mi to tam napadalo. Ale musím říct, že mi to kluci dobře připravovali,“ smál se střelec víkendu, který se výraznou měrou podílel na výhře druhých Rejšic nad čtvrtými Pěčicemi 5:0.

Fotbalisté Benátek položili na lopatky dalšího soupeře.
Benátky v Chrudimi zahazovaly šance, přesto slavily výraznou výhru

Tak výrazný rozdíl, obzvlášť v derby, v souboji dvou čelně postavených celků asi nikdo nečekal. „Nám ohromně pomohla první brzká branka v zápase, která nás hodně uklidnila. Pak jsme sice na chvíli přenechali iniciativu soupeři, ale další důležitý gól jsme dali zase my těsně před koncem prvního poločasu,“ popisuje autor letošních třinácti branek. Tu dvanáctou přidal deset minut po přestávce, třináctou pak za dalších deset minut z penalty. „Zbytek zápasu už jsme si pohlídali,“ hlásí Mynář.

Jeho tým prožívá dobrou sezonu – po sestupu někdejšího účastníka krajského přeboru do I. B třídy, drží Rejšice v této sezoně prozatímní druhé místo. Lepší je pouze suverén soutěže a již její jistý vítěz, kterým je rezerva Kosmonos. „Myslím, že vedení je se sezonou spokojené. Po prvních pěti kolech, když jsme měli na kontě plný počet bodů, už sice někdo mluvil nahlas o postupu, ale sezona je dlouhá. Po několika neúspěšných sezonách, které teď v Rejšicích byly, si myslím, že to je dobré,“ přemýšlí nahlas zkušený borec.

I. B třída, 25. kolo: SK Rejšice - Sokol Pěčice (5:0), 21. 5. 2023
Mistr už ubral. K exligistovi se přidal brankář a Pěčice vezly od sousedů bůra

Ten na konec kariéry rozhodně nepomýšlí ani ve svých čtyřiceti osmi letech. „Klíčové je, že se cítím dobře po fyzické stránce. Fotbal hraju od pěti let a nechci ani myslet na život bez něj,“ odmítá otázky ohledně věku rázně plejer o tři roky mladší než Jaromír Jágr. „Něco bude pravdy na tom, že mezi mladýma klukama člověk prostě omládne,“ dodává s úsměvem.


Načítám tabulku ...