Předchozí
1 z 8
Další

Celek z mělnického kopce si u Prahy zopakoval dva týdny starý venkovní nášup, přestože soupeř hrál od 31. minuty bez vyloučeného v té době jediného střelce utkání Braiera. Toho záhy následoval z lavičky vykázaný trenér Kurucz. Z publika oba viděli ještě čtyři výlovy z mělnické sítě.

Třetí místo udržel Řepov, na suverénní výhru v duelu nováčků s Obřístvím zadělal čtyřmi kousky v prvním poločase. Po třech nezdarech zabral čtvrtý Chotětov, proti Zárybům skóroval dvakrát v úvodní čtvrthodině.

Z fotbalového utkání I.A třídy Bohemia Poděbrady - Lysá nad Labem (4:1)
Z vedení nebylo nic, Pšovku dvakrát ztrestal nejlepší střelec soutěže

Z týmů spodní poloviny tabulky zabodovaly kromě Hovorčovic ještě Všestudy a Pěčice. Jejich radost odpálil v šestibodovém souboji s Bakovem krátce po obrátce Beran a vydržela až do konce. Viktorka si vyšlápla na lépe umístěné Čelákovice, které se o vedení připravily vlastencem a poslední půlhodinu dohrávaly v deseti.

1. kolo (12. hrané): Bakov – Pěčice 0:1 (50. Beran), Všestudy – Čelákovice 3:2 (38. vl. Konečný, 47. Němeček, 84. Růně – 35. Koch, 86. Fantík, ČK: 66. Koch – Čel.), Lužec – Hovorčovice 0:0, Zeleneč – Benátky B 4:0 (4. a 82. Capek, 16. a 48. Ešner), Líbeznice – Mělník 1909 5:0 (63. z pen. a 85. Zezula, 8. Braier, 43. Valtr, 88. Frydrych, ČK: 31. Braier, 32. Kurucz – trenér, oba Líb.), Chotětov – Záryby 3:0 (3. Koníček, 14. Rozumný, 66. V. Novák), Řepov – Obříství 5:1 (3. Strnad, 14. Novák, 40. vl. Mansfeld, 29. Novotný, 70. Splídek – 47. Šelemberk)

Načítám tabulku ...

Všestudy – Čelákovice 3:2 (1:1)

Ivo Lorenc, trenér Všestud: V posledním domácím utkání podzimu nás nečekal jednoduchý soupeř, ale my jsme chtěli i přes absence potvrdit formu z venkovního utkání. Celý týden se nesl v hodně absencích, kabinou nám prošla viróza, a neměli jsme k dispozici Švejcara, Koudelku a Šimka. Chtěli jsme změnit i náš projev v domácím utkání a naplno bodovat. To se nám od začátku zápasu dařilo. Jen škoda naší efektivity při zakončení. Poločas tak byl jen 1:1, když soupeř využil asi našeho jediného zaváhání v první půlce. O poločase jsem kluky nabádal k trpělivosti a hned na startu druhé půlky se nám podařilo dát gól na 2:1. Super start, bohužel na potvrzení a trochu uklidnění nám chyběl další gól, i když šance byla. V závěru se to povedlo. Ale to by nebyl náš podzim, aby to nebylo drama a soupeř po naší chybě snížil. Skóre se již neměnilo a tři body zaslouženě zůstávají doma. Děkujeme všem fanouškům za podporu a hráčům za předvedený výkon.

Lužec – Hovorčovice 0:0

Martin Tauchman, trenér Lužce: Hrálo se na těžkém terénu, který nám bohužel nevyhovoval. Hovorčovice se předvedly v dobré formě a určitě na poslední místo nepatří. O výsledku rozhodly obrany obou mužstev, a to co nezachytily, vyřešili gólmani bravurními zákroky. V zápase jsme neproměnili penaltu (Dolejška) po faulu na Zorenika. Tentýž hráč mohl rozhodnout na konci utkání, ale bohužel trefil na čáře bránícího hráče. Poté ještě svoji tutovku zazdili hosté. Měli jsme více šancí, ale bohužel nám nebylo souzeno. Tak to někdy bývá. Věřím, že v posledním kole ztrátu napravíme a uděláme naším příznivcům sladkou tečku za podzimem.

Zeleneč – Benátky B 4:0 (2:0)

Hodnocení SK Zeleneč: Vstup do utkání se velmi povedl. Ve čtvrté minutě vstřelil gól David Capek. Za deset minut přidal další branku Jakub Ešner. Do poločasu se skóre nezměnilo, ale herní převahu jsme měli my. Ve druhé půlce Jakubovi Ešnerovi stačilo pět minut a vstřelil další branku. Zápas už se dohrával v klidu a čtvrtý gól utkání vstřelil David Capek. Děkujeme všem fanouškům za podporu v podzimní části sezony a těšíme se na druhou.

Jiří Kubát, trenér Benátek B: Věděli jsme, že to bude pro nás obrovsky těžké a zároveň i důležité utkání. Bohužel už od pátku nám bylo jasné, že budeme mít problém poskládat sestavu. Bylo nás deset, k tomu tři dorostenci, kteří odehráli ve stejný den svůj zápas na Mělníku, já s dvacetikilovou nadváhou a vedoucí týmu Pepa Hejtmánek. Personálně to bylo z naší strany špatné. Do toho nám ještě ze soboty na neděli hodil nepochopitelně vidle jeden z nejzkušenějších hráč, který by nás měl svým přístupem držet a jít příkladem. Byli jsme tedy rádi, že jsme vůbec dali kádr do kupy. Hrálo se na obrovsky těžkém terénu, kde převládal písek nad trávou, bylo to oraniště. Chtěli jsme spoléhat na poctivou defenzívu, bohužel už ve třetí minutě jsme po rohovém kopu prohrávali. Poté jsme nedali dvě stoprocentní šance, soupeř bohužel lobem z třiceti nebo pětatřiceti metrů podruhé skóroval. Herně bych řekl, že byla první půle vyrovnaná. Zeleneč měl ještě jednu šanci, kterou neproměnil. Řekli jsme si, že do druhého poločasu dobře vstoupíme. Platilo to ale jen dvě minuty, v nichž jsme měli nějaké závary. Rázem jsme ale dostali třetí gól a bylo víceméně po zápase. Jediným pozitivem je, že jsme se nenechali vyloučit a že se snad nikdo nezranil.

Líbeznice – Mělník 1909 5:0 (2:0)

Zbyněk Štrupl, trenér Mělníka: Chci pogratulovat domácím k výhře, byla zcela zasloužená. U nás můžu pochválit brankáře Tadeáše Traxlera, jinak to byla od nás fotbalová bída.

Chotětov – Záryby 3:0 (2:0)

Petr Ulman, brankář Chotětova: Ač jsme měli být skoro v plné sestavě, na poslední chvíli se nám nečekaně ze zdravotních důvodů omluvili dva hráči. Museli jsme tedy povolat náhradníky z B i C mužstva. Za silného větru a začínajícího deště jsme začali aktivněji než soupeř. Což se projevilo hned první hezkou akcí, když se na levé straně dobrý pohybem a kličkou uvolnil M. Plac a odcentroval do vápna, kde po sérii odrazů míč nakonec propálil s lehkou tečí T. koníček a vedli jsem již ve 3. minutě 1:0. To nás uklidnilo a mohli jsme více kombinovat, i když jsme první půli zvolili proti větru. I hosté se snažili hrát kombinačně a postavení v tabulce jejich hře neodpovídalo. V úvodních minutách prvního poločasu ale naše obrana fungovala dobře. V 8. minutě měl blízko ke gólu opět T. Koníček, ale jeho pumelici hostující brankář vyrazil. Naštěstí přišla pojistka, když po dobře zahraném rohu osamocený J. Rozumný dopravil míč do sítě – 14. minuta 2:0. I přesto se hosté snažili hrát. Asi vědomi si našich předchozích neúspěchů, pomýšleli na změnu skóre. Ta mohla přijít, po nedorozumění obrany se na hranici vápna zjevil hostující útočník. Hráč si naštěstí udělal velkou kličku, i tak domácí pořádně vystrašil, když po jeho střele zazvonila tyč. Tento jediný nebezpečný okamžik jsme přečkali a mohli jsme jít s dvoubrankovým vedením do kabin. Po dlouhé době poklidné poločasové přestávce jsme nastoupili do druhého dějství. Jestli ale někdo čekal, že hosté budou odevzdaní, spletl se. Hosté zlepšili pohyb a náš tým chvílemi nestíhal. Veškeré náznaky útoku jsme naštěstí odrazili bez změny skóre, i tak jsme zažili necelých patnáct minut nátlak soupeře. Pak jsme ale opět převzali otěže my. Nejprve vstřelil míč do branky O. Souček, pro ofsajd ale nebyl uznán. V 66. minutě nakopl dlouhý míč za obranu P. Ulman, kam si naběhl V. Novák a svůj nájezd zakončil na výbornou a tak jsme vedli 3:0. Další akce, která skončila gólem, bylo nádherné přehození brankáře z dobrých 25 metrů od Š. Dudy. Bohužel opět gól nebyl uznán pro domnělý ofsajd. Zápas se blížil ke konci, hosté měli ještě jednu nebezpečnou střelu z velkého vápna, s tou si ale P. Ulman poradil. Po dlouhých třech nebodových neúspěších jsme s velkou úlevou bodovali. Zápas byl z naší strany kontrolovaný, až na jednu pasáž, kdy měl soupeř více ze hry. Je nutné také soupeře pochválit, že chtěl hrát a nebál se útočit.

Miroslav Sunkovský, trenér Záryb: Zápas pro nás nezačal dobře, když jsme inkasovali již ve druhé minutě. Rozhodně jsme nebyli horším týmem, ale domácí byli produktivnější, za stavu 2:0 jsme nastřelili tyč. Druhý poločas jsme soupeře přehrávali, bohužel bez efektu. V 66. minutě se domácím podařilo dát z ojedinělého protiútoku gól a tím bylo po zápase. Určitě jsme si výsledek nezasloužili, ale potýkáme se s nedostatkem hráčů kvůli zranění.

Řepov – Obříství 5:1 (4:0)

Jindřich Holický, trenér Řepova: Na těžkém terénu jsme měli lepší pohyb a zápas jsme de fakto v prvním poločase rozhodli. Na to, jaký byl terén, se hrálo velice ohleduplně z obou stran. Myslím si, že jsme vyhráli zcela zaslouženě.

Libor Tichota, trenér Obříství: Na zápas jsme podruhé v sezoně odjížděli v prořídlé sestavě a oba výsledky tomu odpovídaly. První poločas jsme v zápase vůbec nic neukázali a nedělali, co jsme si řekli, a proto nás soupeř trestal. Soupeř hrál velmi jednoduše na své dva šikovné útočníky, kteří jim vlastně vyhráli celý zápas. Oba byli schopni od půle zatáhnout míč a vytvořit brankovou příležitost, nebo sami zakončit. Druhou půli jsme začali hrát, co jsme si řekli, a taky to už vypadalo jinak. Jsem rád, že i když tomu výsledek nenasvědčuje, tak za druhou půli jsme mohli odjet se vztyčenou hlavou.

Bakov – Pěčice 0:1 (0:0)