„V utkání jsme odevzdali poctivý výkon. Myslím, že jsme po celý zápas byli lepším mužstvem, a jen škoda, že jsme nepřidali více branek,“ našel z domácího pohledu jen drobnou vadu na kráse kapitán David Miškovský.

Ten po přihrávce od svého bratra Radka zvyšoval osm minut po změně stran už na 2:0. Do vedení se Dobrovičtí dostali nedlouho před přestávkou po nakrátko rozehraném rohovém kopu, na následný centr si nejvýše vyskočil stoper Pečínka. Definitivní podobu dal výsledku pět minut před koncem střídající Vajgl, který dostal do sítě centr z pravé strany.

Nižší soutěž, než na jakou byli ve městě cukru dosud zvyklí, nebyla jedinou změnou. Utkání se kvůli rekonstrukci hlavní plochy odehrálo na tréninkové. „Chtěli bychom se v soutěži prezentovat kvalitním fotbalem a potěšit věrné dobrovické fanoušky,“ dodal Miškovský.

Hostům jejich první přeborové utkání postupně zhořklo. „Chtěli jsme hrát ze zajištěné obrany a spoléhat na nějaký brejk. To se nám dlouhou dobu dařilo a Dobrovici jsme nepustili do vyložené šance. Bohužel jsme ve 37. minutě neuhlídali nakrátko rozehraný roh,“ litoval hrající trenér lyského mužstva Václav Sosnovský.

Ve druhém poločase jeho týmu nevyšel záměr nejdéle vydržet bez inkasovaného gólu. Přesto mohl podle Sosnovského uhrát lepší výsledek. „Vytvořili jsme si dvě obrovské šance, ve kterých byl Ježek, ale jedna jeho hlavička šla vedle a s druhou si poradil gólman,“ popsal důležité momenty Sosnovský.

Výsledek ho nepotěšil, přesto bral porážku s nadhledem. „Hráčům nemohu vytknout snahu, zápas odmakali, ale na dobře hrající Dobrovici to nestačilo, vyhrála zaslouženě. Hráli jsme celkem dobře dozadu, vpředu nám chyběl klid ve finální fázi. Ale z našeho výkonu nemám špatný pocit,“ dodal po prvním utkání trenér lyského celku.

Dobrovice – Lysá n. L. 3:0 (1:0)

Branky: 35. Pečínka, 53. D. Miškovský, 85. Vajgl. Rozhodčí: Cílek. ŽK: 3:2. Diváci: 50.

Dobrovice: Bartoš – Golovko, Macko, Pečínka, Klain, R. Miškovský, Murárik, Cigánek (78. Haetchi), Kořínek (74. Vajgl), Kopecký (65. Schubert), D. Miškovský (88. Havlát). (kub, lk)