1/7

Celky ze stupňů vítězů ve čtvrtém jarním pokračování připsaly po bodu. První Lužec a třetí Líbeznice ve vzájemném utkání. Druhý Chotětov jej zachraňoval až v závěru přestřelky na hřišti posledních Všestud. Pro ty byl povzbuzením nejen první jarní zisk, ale především výkon, který mu předcházel.

Tabulkovému postavení se vzpíraly také další celky. Rezerva Benátek za pomocí tří branek posil z áčka Jimmyho a Mlynky na jaře jako první zabrzdila Mělník. Za něj se i ve čtvrtém jarním utkání střelecky prosadil zimní novic Daniel Veselý. Vůbec poprvé v odvetách naplno zabraly Pěčice, proti Zelenči pomohlo rychlé vedení.

Oba vítězné týmy z Boleslavska se dotáhly na Záryby. Ty vedly na hřišti na jaře probuzených Hovorčovic ještě deset minut před koncem o dvě branky. Jenže zároveň už dohrávaly po vyloučení v deseti. Domácím se třemi góly během sedmi minut povedl dokonalý obrat.

Obříství si čekání na první jarní bod i vstřelený gól prodloužilo o zápas v Čelákovicích. Na záda se tak dívá už i svému příštímu soupeři - Bakovu, kterému v okresním derby stačil jediný gól a vychýlená muška hostí z Řepova. Na dostřel mají nováčka z Mělnicka rázem i další soupeři. Očekávaná řež o záchranu nabírá na obrátkách… Grády příštímu kolu dodá i souboj dvou zatím nejlepších - Chotětov hostí Lužec.

20. kolo: Pěčice – Zeleneč 4:0 (4. Beran, 48. Makovec, 50. Kohout, 79. Valenta), Lužec – Líbeznice 1:1 (85. Hrdlík – 50. z pen. Kutnyy), Bakov n. J. – Řepov 1:0 (24. Kvapil), Čelákovice – Obříství 3:0 (88. a 89. Igbinosa, 24. z pen. Konečný), Hovorčovice – Záryby 3:2 (86. a 88. Valíček, 81. Drtina – 8. Školák, 34. Valeš, ČK: 70. Strniště – Z.), Všestudy – Chotětov 3:3 (4. Bálek, 29. Bergmann, 66. Brázda – 28. Honzátko, 36. z pen. O. Novák, 83. Rozumný), Benátky n. J. B – Mělník 1909 4:1 (15. a 37. Jimmy, 80. Vohánka, 81. Mlynka – 52. Veselý).