I v konkurenci televizního pražského derby přilákalo to okresní sokolské na pěčické poměry mimořádnou návštěvu, i malé zdržení znamenalo zmeškat dva góly. Devatenáctiletý Jonáš Makovec využil hned v první minutě skvělou uličku Filipa Berana a z nájezdu obstřelil chotětovského brankáře Ulmana. Vzápětí tentýž hráč uklidil do sítě placírkou i Beranovu zpětnou přihrávku.

Z šokujícího začátku se Chotětov otřepal, z převahy však v rychlém a na doraz hraném utkání šance nepřicházely – až na prudkou hlavičku do šibenice, kterou snížil na 2:1 Tomáš Koníček. Naopak když Vojtěch Valenta vystihl chotětovskou rozehrávku, volný Hellmiss zblízka přestřelil. Až v nastavení se probil přes Svobodu obránce Plac a Pěčice zachránila při jeho přízemní střele tyč.

„Měli jsme skvělý vstup, dali jsme dva góly po krásných akcích, soupeř má ale strašně šikovné střední záložníky a nějaký čas jsme se jen bránili,“ poznamenal domácí trenér Jakub Kříž.

V 54. minutě nechal Koníček po Dudově přihrávce dělovkou k tyči vyniknout brankáře Dufka a po ubráněném rohu podnikli domácí smrtící brejk. Hellmiss vylákal Ulmana z brány a předložil před prázdnou Beranovi, jenž si po dvou asistencích užil snadný gól.

Za pouhou minutu Makovec obešel vybíhajícího Ulmana a jeho zakončení z úhlu vykopl obránce z brankové čáry. Zda už za ni, nešlo spravedlivě rozsoudit. Po dohrání akce byl faulován Beran na velkém vápně, Pěčice rozehrály krátký roh do strany a Valentovu ránu vystihl Ulman u tyče. Rozhodčí Jaroslav Stumpf horlivě diskutoval s protestující chotětovskou lavičkou, i když červenou kartu na ni nakonec neukázal.

Tu použil, až když po dalším faulu těsně před velkým vápnem na Valentu zaslechl z úst expěčického Václava Nováka poznámku „Doufám, že si takový prase už nikdy nezapíská“, jak uvedl v zápise. Navíc z trestného kopu parádně zavěsil Miroslav Hubač na konečných 4:1.

„Za stavu tři jedna jsme ještě dýchali, pak ale zaúřadoval pan rozhodčí,“ postěžoval si chotětovský trenér Petr Buryán. „Nechával to volnější, ale kolikrát měl pískat fauly. Neházím ale porážku na rozhodčího, že jsme v páté minutě prohrávali nula dva, byla jen naše chyba,“ dodal Buryán, který odkoučoval o berlích druhý zápas po dvouměsíční absenci kvůli vážné operaci páteře.

„Dobré tři body, i když trochu s pachutí zbytečně vyhecovaného závěru,“ domníval se Jakub Kříž. „Myslím, že si mnoho celků škodí tím nadáváním. Sudí hodinu pouštěl tvrdší hru, ale rozhodoval nestranně a k žádným zákeřnostem nedocházelo. V přesilovce jsme pak měli víc prostoru uprostřed hřiště, kontrolovali jsme míč, místy jsme ale hru zbytečně překombinovávali,“ dodal trenér vítězů.

Pěčice – Chotětov 4:1 (2:1)

Branky: 1. a 5. Makovec, 56. Beran, 78. Hubač – 13. Koníček. Rozhodčí: Stumpf. ŽK: 1:4. ČK: 77. V. Novák (Ch). Diváků: 132. Střely na bránu: 8:6. Rohy: 4:6.

Pěčice: Dufek – Svoboda, Heřmanský (83. Tůma), Vodháněl, Hubač – Beran, Skuček, Mulač, V. Valenta (89. Kriška) – Makovec (64. Šťastný), Hellmiss (68. M. Valenta).

Chotětov: Ulman – Honzátko (58. Rusiňák), Rozumný, Plac – O. Novák (66. Souček), Vágner, Jäger, Vtelenský, V. Novák – Koníček (82. Kern), Duda.