„Z výhry po dlouhé době máme radost, zvláště na půdě Hradiště, kde to má větší náboj,“ řekl trenér Pěčic Jan Flachbart. Doutnající vášně vzplanuly po souboji kapitánů krátce před přestávkou. Jírův pouze žlutě oceněný šlapák za stavu 1:2 odnesl Miroslav Hubač a do hry musel jeden ze dvou dorostenců Jáchym Tůma, více náhradníků hosté kvůli souběžnému duelu béčka neměli. „Míra má oteklé stehno, krvavý šrám a ještě dostal vynadáno od hráčů i od diváků. Ve druhé půli strčil stejný útočník do našeho gólmana oběma nohama a ještě s komentářem. Od nás žádné excesy nebyly, z toho mám velkou radost,“ zdůraznil Flachbart.

Jeho svěřenci začali výborně, Kroupa už ve druhé minutě čelil nájezdu Václava Nováka a v 11. ho po trestném kopu Hubače překonal hlavou Michal Tůma. Další parádní střelu vyslal Koníček a halfvolej na 0:2 připravil Kicelukovi napadáním Pokorného a perfektní přihrávkou před bránu Václav Novák.

Až pak se zaskočené Hradiště vzpamatovalo a rozjel se atraktivní souboj nahoru-dolů. Vegricht nepřekonal Dufka ze samostatného nájezdu, to se povedlo až ve 34. minutě z přímého kopu Sabolovi – 1:2.

„Vysoko jsme presovali, z toho plynula většina našich šancí. V druhé půli nám to soupeř nedovoloval, vydali jsme se ze sil,“ postřehl pěčický kouč Flachbart.

Minutu po pauze zakončil sólo nedůrazně Radačovský. Naopak skvělou průnikovku V. Nováka vyšperkoval Koníček před bránou přihrávkou do strany a Kiceluk zavěsil – 1:3.

„Těžký zápas. Pěčice jsou uřvané, rozhodčí pískali pro ně. Byla tam neodpískaná jasná penalta, neuznaný gól nevím z jakého důvodu. Za obdržené góly si ale můžeme sami,“ prohlásil domácí kouč Aleš Kohout.

Jeho svěřenci neztráceli ani vteřinku a z každé pozice se hnali do útoku. Jenže přesnost se dostavovala zřídka a napilno měli pořadatelé s podběráky, lovící míče ze Zábrdky. Emoce plály i u čar, kde dostal žlutou už vystřídaný zraněný Hubač. „Než aby nám nadávali u lavičky, mají se starat o svůj mančaft,“ utrousil hrající trenér MSK.

Co se dělo na hřišti? Dufek pokryl další dva přímáky specialisty Sabola, jednou ho zastoupil na čáře Ondřej Novák. Na druhé straně volného Mulače zázračně vychytal Kroupa. Až v nastavení Kohoutův přímý kop prodloužil hlavou Jíra a Svoboda se z úhlu trefil krásně, leč pozdě.

„Soupeř korigoval z nesportovní situace, kdy nám nevrátil zakopnutý balon,“ upozornil Jan Flachbart, koučující s nohou v sádře o berlích.

Z kabin se vzápětí rozléhal po 6 kolech vítězný pokřik Pěčic. Domácí měli více střel i rohů, přesto odcházeli naštvaní. „V hospodě po zápase řekne asi každý úplně něco jiného,“ odtušil Aleš Kohout.

MSK – Pěčice 2:3 (1:2)

Branky: 34. Sabol, 90.+1 Svoboda – 22. a 60. Kiceluk, 11. M. Tůma. Rozhodčí: Divilek. ŽK: 4:3. Diváci: 156. Střely na bránu: 11:8. Rohy: 5:3.

Hradiště: Kroupa – Svoboda, Pokorný, Prokorát – Honc, Charvát (64. A. Kohout), Lakatoš, Sabol, Vegricht – Jíra (90.+2 Najman), Radačovský.

Pěčice: Dufek – Heřmanský, M. Tůma, O. Novák, J. Kohout – Hubač (46. J. Tůma), Mulač, Král, V. Novák – Kiceluk (90. Rychetský), Koníček.