Po úvodním předkole pokračoval ve středu prvním kolem středočeský fotbalový pohár. Do něj zasáhly i dva celky z Mladoboleslavska. Pro Rejšice i Bakov však bylo první kolo zároveň i posledním. Oba účastníci I. B třídy se sice představili na domácím hřišti, los však měli těžký. Oba totiž změřili síly s celky krajského přeboru, tedy se soupeři, kteří hrají o dvě soutěže výše.

V Bakově byl rozdíl znát hlavně v prvním poločase, kdy se hosté z Dobříše prosadili hned třikrát, a zápas tak v podstatě rozhodli. Hosté na svého soupeře vlétli s vervou a už v 6. minutě to bylo po gólech Machače a Puchmajera 2:0. Druhý jmenovaný se pak ještě trefil ve 24. minutě a upravil skóre prvního poločasu na 0:3. Hostující kouč Pružina pak poslal do druhého poločasu na hřiště hned čtveřici mladíků a hra se vyrovnala, přičemž další branku už 66 diváků nevidělo.

Bakov – Dobříš 0:3 (0:3)

Branky. 6. a 24. Puchmajer, 4. Machač. Rozhodčí: Němeček. ŽK: 0:0. Diváci: 66.

Do Rejšic přijela Sparta. Tedy ta kutnohorská. A na rozdíl od Bakova se zde hrálo naprosto vyrovnané utkání. A také pořádné drama s penaltovým vyústěním.

Ale pojďme postupně. V prvním poločase zápasu branka nepadla. Do vedení pak šli hosté – v 55. minutě otevřel skóre zápasu Marek. Když zvýšil o dvacet minut později na 2:0 pro Koudelníky Exner, zdálo se, že je hotovo. Ale nebylo. V 85. minutě totiž fauloval v pokutovém území Nekvinda Kohouta a z nařízené penalty snížil David Gracl. Další penaltu šel tentýž hráč kopat ve druhé minutě nastavení, kdy byl opět faulovaný Václav Kohout. A Gracl se ani podruhé nemýlil, čímž zajistil po remíze 2:2 penaltový rozstřel. V něm už domácí štěstí neměli, když v něm padli po výsledku 6:7, a do druhého kola poháru se tak nepodívají.

„Šanci dostali kluci z lavičky a dorostenci, aby měli konfrontaci s dospělým fotbalem. První poločase byl neurovnaný, soubojový a byl málo šancí. Ve druhém poločase jsme v klidu vedli dva nula, ale pak jsme si to zkomplikovali, když jsme dostali oba góly z pokutových kopů. Tomu předcházely prohrané osobní souboje. Penalty jsme pak naštěstí zvládli,“ oddechl si trenér Kutné Hory Libor Tichý. „Chtěl bych pochválit gólmana Vágnera, odehrál dobré utkání a rozhodující penaltu chytil,“ přidal Tichý.

Rejšice – Kutná Hora 2:3 (0:0) pk

Branky: 85. a 90.+2 Gracl – 55. Marek, 75. Exner. Rozhodčí: Šesták. ŽK: 1:4. Diváci: 65.