1/8

Fotbalisté Rapidu Psáry nenechali nikoho na pochybách, že titul je ve správných rukou. Rozjetý nováček po vítězném finále krajského poháru nezaváhal ani v mistrovské soutěži. Na domácím plácku vyklepl druhý Hlízov 8:0 a může se potřetí v řadě těšit na vyšší soutěž. Oslavám nechyběla ani pyrotechnická vložka, přestože si tím klub z Prahy-východ řekl o pozornost v zápise o utkání.

Na druhém konci tabulky mohou předposlední Rejšice dvě kola před koncem už leda spoléhat na utopický scénář v podobě záchrany všech ohrožených Středočechů v divizi. Důležité výhry v tomto ohledu uhrály Pšovka proti Horkám a Stará Boleslav s Rejšicemi.

Boleslavským zástupcům víkend vůbec nesedl. Béčko Kosmonos ztratilo domácí zápas v době, kdy hosté z Čáslavi dohrávali po vyloučení v deseti. S prázdnou se vrátil i Dolní Bousov.

Mělník nasměrovaly za kýženým výsledkem dva rohové kopy v rozmezí tří minut první půle. První přetavil hlavou hrající kouč Studený. Hosté od Jizery sice brzy kontrovali kontaktním gólem, hned v úvodu druhé části si ale domácí vzali bezpečný náskok zpět a po dvou porážkách zabrali naplno.

Třetí od konce zůstává Nymburk, ovšem se zápasem k dobru. V Luštěnicích se kvůli vodě na hřišti bude dohrávat ve středu.

29. kolo: Kosmonosy B - Čáslav B 2:3 (3. Boxan, 63. Zajíček - 34. vl. Hrdlička, 85. Dastych, 90+1. Peca, ČK: 71. Lebduška – Č.), Luštěnice – Nymburk odloženo na 5. 6., Lysá n. L. - Boh. Poděbrady 0:7 (59. z pen., 65. a 80. Kalina, 75. a 87. Herzán, 45. Nykodým, 85. Vokněr), Psáry - Hlízov 8:0 (17., 44. a 86. Kalous, 3. a 90. Azilinon, 6. Krasnyanyk, 22. Studnička, 33. Štancl), Pšovka Mělník - Horky n. J. 4:1 (26. Studený, 28. Grabmüller, 46. Chytil, 70. Svoboda - 35. Machů), Sn Poděbrady - Úvaly 2:2 (45. Jiráň, 53. Kořínek - 6. Černý, 62. Šabršula), Vrdy - Dolní Bousov 4:2 (80. a 85. Šveřepa, 12. Mikyska, 70. T. Petr - 51. Boček, 86. Svoboda), Stará Boleslav - Rejšice 4:1 (22. Reichert, 26. Voženílek, 53. Bláha, 56. Brůžek - 15. Pešta)