Fotbalisté Chotětova jsou dravou štikou v krajském rybníku a po úspěšném penaltovém rozstřelu v okresním derby mohou pomýšlet i na úplně nejvyšší mety.

Začátek zápasu je přitom nezastihl ve formě, hřiště patřilo domácím, kteří od 16. minuty vedli. Cigánkův mistrovský slalom završil z těžkého úhlu o generaci mladší Martin Kopecký. „Pokaždé nám trvá, než se na hřišti rozkoukáme. Hráli jsme proti kvalitnímu mančaftu a mohli jsme ve dvacáté minutě prohrávat tři nula, zachránil nás gólman,“ narážel chotětovský trenér Petr Buryán na Gábovu tutovku po krásném ťukesu a Jílkův dalekonosný projektil.

Zato když hosté ztratili ostych, obrázek hry se úplně otočil. Jenže zatímco domácí se předtím trefili mezi tři tyče, Chotětov trefil jen tři tyče. Poprvé v 25. minutě po přímém kopu, ve 29. pak napálil po zemi Koníček levou tyč a Korejza z dorážky pravou.

Milan Korejza byl nejčastějším zakončovatelem chotětovských akcí, jen do přestávky neproměnil dva samostatné nájezdy! „Musím říct, že se mi zápas líbil. Hrajeme dobrý fotbal, jen poslední dobou nedáváme šance,“ prohlásil dobrovický trenér Pavel Klain. Jeho svěřenci odehráli skoro poločas v oslabení, po přestávce se za šest minut vyfauloval Macko. Právě za jeho červený faul napálil Koníček trestný kop do mezery ve zdi, na Gerega pak ještě dorážel zblízka Korejza.

Až v 62. minutě vyrovnal snadno do prázdné brány Chupík. Míč mu tam předložil kolega z tříčlenné obrany Beneš, který se probil dobrovickým vápnem jako ledoborec. Dobrovičtí ale i v deseti hrozili. Gábovu hlavičku o zem po Vajglově přímáku tečoval Ulman hrudí nad břevno, kiks brankáře hostů pak mohl potrestat Vladyka, jenže trestuhodně minul zívající bránu. „Máme trošku letité hráče, po vyloučení to bylo náročné,“ přiznal dobrovický kouč.

Za stavu 1:1 následoval rozstřel. Devět střelců postupně napnulo síť, až ten desátý selhal. Ulman vyrazil Jílkovu střelu a Chotětov se dostal na kontakt. Na druhou Dobrovici B ztrácí tři body se zápasem k dobru. „Stoprocentní spokojenost. Cíl skončit v první pětce se zatím daří plnit, chceme se udržet co nejvýše a naladit kluky na další sezónu,“ těší trenéra vítězů Petra Buryána.

BÉČKO SKONČÍ

Naopak dobrovická rezerva už dohrává soutěž „jen“ o čest. Po sezóně skončí a jeho kádr doplní hráče z áčka, kteří zůstanou i po odhlášení ČFL. Jakou soutěž bude spojené mužstvo hrát, je ovšem zatím ve hvězdách – ve hře jsou varianty od divize přes krajský přebor po 1.A třídu. „Uvidíme podle toho, jaký se podaří poskládat hráčský kádr. Jasněji by mělo být do týdne,“ dodal Pavel Klain. Právě on by měl fotbalisty Dobrovice v nové éře na podzim trénovat.

Dobrovice B – Chotětov 1:2 pk

Branky: 16. Kopecký – 62. a RP Chupík. Rozhodčí: Jarolímek. ŽK: 4:3. ČK: 52. Macko (D). Diváci: 95. Střely na bránu: 5:7. Rohy: 5:5.

Dobrovice B: Gereg – Kovač (79. Vejvoda), Macko, Vladyka, Bartoň (79. Antoš) – Hůlka (53. Tuma), Jílek, Cigánek, Vajgl – Gába, Kopecký.

Chotětov: Ulman – Beneš, Chupík, Honzátko (81. Kořínek) – Potůček, Lukeš (86. O. Souček), Vrána, M. Souček (77. Kern) – Pečenka (57. Nežerka), Koníček, Korejza.

KAREL JEDLIČKA