Domácí si nevěděli rady především s devatenáctiletým Matějem Černým, odchovancem Viktorie Žižkov. Ve 12. minutě po jeho centru skóroval do protipohybu domácího brankáře Dmitrij Kovalov, který krátce nato stejnou spolupráci zakončil hlavou jen do boční sítě. V 25. minutě Černého uličku využil bývalý slovenský reprezentant Filip Hološko, obešel brankáře Miroslava Bíma a zasunul do prázdné na 0:2.

„Soupeře jsme zkusili dostat pod tlak jednoduchou hrou zezadu při rozestavení 3-4-3. Minule nám takto zahrála obrana dobře v Horkách. V útoku nám to ale neklaplo, kluci na sebe v tomto složení nejsou zvyklí,“ uvedl bousovský trenér Luděk Holub.

„Hodně chybí střelec Radek Tomíček i ve středu zálohy zkušený Michal Horák,“ upozornil kouč. Zatímco pro Tomíčka sezóna už před měsícem skončila po faulu nymburského soupeře, bývalý hráč Benátek a Boleslavi B by se mohl do dvou týdnů vrátit na hřiště.

Bousov se za stavu 0:2 rychle vzchopil. Hned po výkopu se centr Milana Mervy snesl překvapivě na břevno, ve 29. minutě už se v šestnáctce prosadil Zdeněk Bělík a parádně vymetl šibenici. Neskutečné šance pak domácí spalovali v závěru, kdy nejdříve Miroslav Horák vybojoval míč pro Františka Klímu, jehož ránu z úhlu Peter Tarr vyrážel před sebe a úplně volný Matěj Falta z malého vápna nepřekonal ležícího brankáře. Ani z velkého závaru po rohovém kopu nedotlačili domácí míč za čáru.

Hned po přestávce přišla studená sprcha. Bím vyrazil na čáře první střelu, na dorážku Romana Zajíčka zblízka však nedosáhl – 1:3. Zanedlouho utekl po pravém křídle Kovalov a jeho centr umístil z první do sítě zcela volný Černý.

„Pak už se hrálo těžko, nedařila se nám rozehra ani finální fáze, navíc soupeři skvěle zachytal brankář,“ konstatoval Luděk Holub. Jeho svěřenci po změně stran trefili bránu až v 83. minutě, ovšem s trochou štěstí mohlo utkání ještě skončit remízou. Tarr na čáře zneškodnil dvě obrovské šance Klímovi po narážečce s Mervou a pak po Bělíkově přízemním centru a vyškrábl i prudce odražený míč po rohu a biliáru na malém vápně.

Dolní Bousov – Úvaly 1:4 (1:2)

Branky: 29. Bělík – 12. Kovalov, 25. Hološko, 48. Zajíček, 54. Černý. Rozhodčí: Špicl. ŽK: 1:1. Diváků: 180. Střely na bránu: 9:9. Rohy: 8:5.

Bousov: Bím – Skalický, Ježek, Karela (72. Zvěřina) – Merva, Bělík, Falta, Kasal (67. Rejzek) – Boček, Horák (67. Šolc), Klíma.

Úvaly: Tarr – Poděbradský, Kokeš, Mika, Nývlt – Kovalov, Kučera, Hološko, Zajíček (56. Benčič) – Černý, Šabršula.