Hosté mohli otevřít skóre hned po výkopu, v přibližně 20. vteřině se řítil sám na brankáře Bican, ale Řemínek reflexivně vykopl. Milín dál v deštivém odpoledni působil svižnějším dojmem, ale domácí nadlouho zavřeli svou šestnáctku.

Jistotou oplývala i milínská obrana, šéfovaná Mazuchem, která k dalšímu bývalému sparťanovi Štěchovi nepouštěla prakticky žádný míč. Až zase ve 39. minutě pronikl hradišťskými šiky Rom, jenže také ztroskotal tváří v tvář na Řemínkovi.

„Soupeř byl silný, hráli jednoduše, věděli o sobě. Mohli jsme už první poločas prohrát,“ konstatoval trenér Mnichova Hradiště Aleš Kohout.

Po hodině hry si jedinou příležitost vytvořili domácí. Po trestném kopu a několika odrazech protáhl Štěcha po zemi z malého vápna Rakouský, jehož střele scházel větší důraz. Zanedlouho přišel trest, a hned dvojitý. V 66. minutě prodloužil Bican mezi beky Gabrielovi, který se kličkou vyhnul brankáři a z úhlu zasunul do prázdné.

Za dvě minuty se Stanislav Gabriel utrhl do dalšího nájezdu a tentokrát přímo prostřelil Řemínka pod tělem. Na hattrick mohl dosáhnout v 84., ale po kličce zbytečně místo zakončení hledal obsazeného Hájka. 21letý útočník s jedním ligovým startem za Příbram a mládežnický reprezentant se nakonec v nastavení dočkal, když vypíchl míč Řemínkovi mimo velké vápno a užil si sólo až do kuchyně.

„Dostali jsme góly po lajdáckých chybách, které se nemůžou stávat. Hráči měli pokyny být hodně blízko u sebe, místo toho byli roztažení a toho soupeř využíval,“ pokrčil rameny Aleš Kohout. Jeho svěřence čeká hned ve středu vložené kolo s třetím domácím zápasem za sebou proti Doksům. „Mohla by to být naše výhoda. Máme v kádru 23 hráčů, klidně můžeme udělat pět změn v sestavě. Potřebujeme nutně zvítězit, jeden bod za tři kola je hrozně málo,“ uvědomuje si trenér MSK.

Mnichovo Hradiště – Milín 0:3 (0:0)

Branky: 66., 68. a 90.+1 Gabriel. Rozhodčí: Mrázek. ŽK: 2:0. Diváci: 203. Střely na bránu: 2:8. Rohy: 6:2.

Mnichovo Hradiště: Řemínek – Svoboda, Zajíček, Pokorný, Prokorát (83. Charvát) – Bajer (62. Geissler), Kořínek (62. Provazník), Sabol, Vegricht – Šimek (71. Pitloun), Rakouský (71. Košek).