Stěžejní postavou okresního derby byl hostující Jaromír Boxan. I slabá hodinka na hřišti loňskému nejlepšímu střelci mužstva stačila, aby v každém z poločasů naservíroval Strouhalovi, respektive Stachovi gól před prázdnou kasu. Domácí zvládli už jen korigovat po rohovém kopu.

„Nepodařil se nám vstup do zápasu a po hloupé chybě nás soupeř zaslouženě potrestal,“ mínil trenér Horek Martin Zamazal. „I přes tuto chybu jsme měli v prvním poločase tři tutovky, které jestli nebudeme proměňovat, tak nebudeme bodovat v žádném zápase,“ dodal mrzutě.

Podle hostujícího Daniel Jireše domácí hrozili v prvním poločase především z brejků a dlouhých míčů za obranu. „Největší šanci měli po přímém kopu, kdy trefili tyč,“ uvedl s tím, že několik dalších nadějných příležitostí nedotáhla také jeho jedenáctka. V ní od 6. minuty chyběl Adam Fišer, jehož bolest v oblasti klíční kosti odeslala do nemocnice. Právě jeho náhradník Jakub Stacha, v sedmnácti nejmladší na hřišti, nakonec zůstal autorem rozdílové trefy.

„Ve druhém poločase jsme si vytvářeli postupný tlak, ale bohužel vše končilo před vápnem,“ litoval domácí Martin Zamazal. Hostující Daniel Jireš potvrdil, že po snížení byla převaha domácích víceméně jen optická s několika nebezpečnými centry do šestnáctky. „My jsme hrozili z rychlých protiútoků, které jsme taky nevyužili, a tak už se skóre nezměnilo. Utkání bylo v obrovském horku velmi náročné, ale díky obětavosti a naší větší touze po vítězství skončilo naším těsným vítězstvím,“ dodal spokojenější z trenérů.

Rejšice i v prvním domácím utkání střelecky táhl Jakub Zörkler. Zatím jediný skórující hráč svého týmu dokázal ve druhém poločase souboje nováčků zlikvidovat dvoubrankový náskok Psár a vylepšil tak svou podzimní bilanci na pět branek. Alespoň částečné týmové odměny jako před týdnem za hattrick v Mělníku se ale tentokrát nedočkal.

Ve prospěch Rapidu v závěru překlopil výsledek střídající Krasnyanyk. „Dva rychlé góly byla velká facka, ale věřil jsem, že to zvládneme. Soupeř fyzicky odpadl a začali jsme tlačit. Byla otázka času, kdy dáme gól, což jsme nakonec zaslouženě udělali,“ sdělil k závěru Lukáš Kalous, autor druhé hostující trefy z penalty.

„Slušný zápas s kvalitním soupeřem. Zasloužili jsme si remizovat,“ byl v hodnocení tradičně stručný kouč Rejšic Luděk Kokoška.

Na třech bodech z prvního kola zůstaly Luštěnice. V Úvalech je po změně stran vrátil na kontakt vlastní gól soupeře. Pověstná Csaplárova past ale nakonec nesklapla.

O desetibrankové demolici Lysé v Dolním Bousově jsme psali v samostatném článku.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...