1/7

Druhé Rejšice urvaly domácí výhru se Záryby, jasným remízovým králem jara, až povedenou ranou v úplném závěru a výsledek byl v očích trenéra Kokošky o moc lepší než předvedený výkon.

Jasně vedoucí Kosmonosy B musely v Pěčicích po vyloučení jediného úspěšného střelce okresního derby Krause hájit těsné vedení v deseti. To se ale nakonec povedlo a domácí přiznávali, že jim téměř poločas trvající přesilovka nepomohla. Od hostů padaly výtky k verdiktům hlavního rozhodčího.

Třetí Chotětov na jaře na třetí pokus uspěl venku, konkrétně ve Velvarech. Na čtvrtém místě se slušnou produktivitou v jinak vyrovnaném utkání v Mělníku osamostatnilo béčko Benátek.

U dna tabulky znovu přituhlo. Postaral se o to poslední Bakov, který za výhrou nad Hovorčovicemi vykročil hned v první minutě. Pod kontrolu ale podle trenéra Kamenického zápas dostal až o dost později s druhým míčem v síti hostí a nakonec z toho byla repríza nejvýraznější bakovské výhry v sezoně.

Zpátky do „reality“ se po minulé první jarní výhře vrátily Byšice, ve Všestudech bylo už před půlí zaděláno no návrat nováčka na vítěznou vlnu po předešlém nezdaru u lídra. Jediným gólem druhé půle si Jáchym Brázda došel pro hattrick, aby záhy vystřídal.

Doma ztracené body se venku podruhé v řadě pokoušel nahradit Lužec. V Libčicích se mu to po dvou brankách v závěru povedlo částečně. Více než o remíze 3:3 se ale po utkání mluvilo o roztržce mezi diváky, která narušila závěr zápasu. Domácí prodloužili svou neporazitelnost už na deset kol.

22. kolo: Pěčice – Kosmonosy B 0:1 (35. Kraus, ČK: 50. Kraus – Kosm.), Všestudy – Byšice 4:0 (6., 21. a 53. Brázda, 36. Vágner), Velvary B – Chotětov 0:4 (6. a 45+1. Koníček, 18. Vtelenský, 51. Vyhlas), Bakov – Hovorčovice 4:1 (60. a 69. Vaněk, 1. Ajchler, 89. z pen. Hájek – 78. Tresner), Libčice – Lužec 3:3 (14. Punčochář, 28. z pen. Paluka, 35. T. Tenkl – 11. Hrdlík, 76. Dolejška, 80. Uher), Rejšice – Záryby 2:1 (70. Jaroš, 90. Gereš – 81. vl. Šťastný), FC Mělník – Benátky B 1:4 (63. Antoš – 22. a 82. Lenikus, 41. Vydra, 86. Plichta)