Stoprocentní bodovou bilanci mohly mít z víkendového kola fotbalové krajské I. B třídy celky z Mladoboleslavska. Nebýt fotbalistů Bakova, kteří v nové sezoně stále nemohou najít herní pohodu. To dokumentovali, když ani na pátý pokus nedokázali bodovat a po porážce 1:2 v Byšicích stále uzavírají čtrnáctičlenné pole.

Zbylých pět zástupců okresu proti svým soupeřům z Mělnicka bodovalo naplno. I když to tak hlavně v případě Pěčic dlouho nevypadalo. Ty prohrávaly ve Všestudech na půdě loňského účastníka sousedního okresního přeboru od 32. minuty 0:1. A když viděl v 63. minutě červenou kartu o půli střídající Heřmanský, který se po soupeři ohnal loktem, na obrat by v té chvíli asi vsadil málokdo. Ten se ale udál – v 68. minutě z v podstatě první nadějné šance hostů srovnal Valenta a dílo zkázy pro domácí dokonal o šest minut později Kohout. Pěčice tak vyhrály na půdě nováčka 2:1 a v tabulce drží čtvrté místo.

Celé čelo vlastně obsadily celky z Boleslavska. První jsou zatím stoprocentní Rejšice, které pátou výhru zapsaly také na půdě soupeře, když vyhrály góly Gracla a Mynáře 2:0 v Hovorčovicích. Čisté konto si připsal Pavel Tvaroh, který před sezonou obnovil svou fotbalovou kariéru.

Na dalších medailových pozicích se drží dvě béčka. To Benátecké, z pozice loňského vítěze okresu, připsalo ke třem výhrám a jedné remíze čtvrté vítězství, když vyhrálo v Zárybech pohodlně 4:1. Kosmonosy B pak doma přehrály Velvary 3:0.

A konečně na pátém místě jsou i díky víkendové výhře 3:2 nad Libčicemi fotbalisté Chotětova. Ti z vyhraného zápasu ještě zvládli udělat drama. V 59. minutě byl za stavu 3:0 pro domácí vyloučen hostující Basl, ale byli to právě hosté, kdo se dokázal v oslabení dvakrát prosadit Palukovou zásluhou a do konce zápasu ještě drželi šanci alespoň na bod.

7. kolo: Záryby – Benátky B 1:4 (48. Bojkovič – 20. a 30. Jimmy, 16. Vlček, 69. Pešta), Lužec – FC Mělník 0:3 (77. Steinz, 83. Pudil, 84. Šelemberk), Byšice – Bakov 2:1 (27. Svačina, 60. Tříška – 81. Vaněk), Chotětov – Libčice 3:2 (33. vlastní, 47. Vyhlas, 56. Koníček – 79. a 83. Paluka), Hovorčovice – Rejšice 0:2 (25. Gracl, 48. Mynář), Kosmonosy B – Velvary 3:0 (5. Husák, 47. Maryška, 85. Boxan), Všestudy – Pěčice 1:2 (32. Růně – 68. Valenta, 74. Kohout).


Načítám tabulku ...