Letošní neprůstřelnost horeckého brankáře Lukáše Jíry ukončil po 300 minutách utěšenou ranou k tyči z velkého vápna dorostenec Tomáš Jeník. Navíc ve 37. minutě doklepl bývalý sparťan Miroslav Slepička na zadní tyči Hančárův přízemní centr na 0:2.

„Doteď jsem byl s hrou obrany spokojen, teď na nás bohužel ležela nějaká deka a šikovný soupeř trestal naše chyby,“ mrzelo domácího obránce Jiřího Kabyla. Zatímco domácí zazdili každou naději v zárodku, Jíra je podržel zázračným zákrokem proti voleji Zdeňka Horešovského zblízka. „O první půli si troufám říct, že jsme byli herně lepší, měli jsme tutovky. Ve druhé nastal opak, šance soupeře jsme přežili trošku se štěstím,“ konstatoval trenér hostů Zdeněk Míka.

Ještě před vzepětím Horek předvedl v 58. minutě parádní sólo z půlky hřiště Jeník, obhodil si obránce, jenže střelu na zadní tyč Jíra robinzonádou vyškrábl na roh. Vzápětí mohl snížit Livora, jenže propadlý míč z malého vápna umístil nad břevno.

Domácí se vzchopili k náporu, jenže překonávali se v zahazování nejvyloženějších šancí. Příbramský Holan lovil jen v ochranné síti a jednou zalehl míč, který si při samostatném nájezdu příliš předkopl Pecháček. Tentýž hráč pak křížnou střelou těsně minul bránu, stejně jako po Kabylově hlavičkovém přiťuknutí znovu Livora. Tři tutovky se vešly do rozmezí 69. - 71. minuty.

Hosté nebetonovali, naopak si vytvořili dlouhou sérii rohů a po jednom z nich vyrážel Jíra Vochoskovu bombu. Další slalom předvedl nadaný Jeník, obešel i Jíru a vyzval matadora Slepičku, jemuž zkazil radost na brankové čáře obránce Vojtěšek. „Na Spartaku máme filozofii, že chceme hrát a užívat si fotbal. Učit mladé kluky zakopávat balony nikam nevede,“ prohlásil Zdeněk Míka.

Už to vypadalo, že Horky stejně jako před týdnem v Mnichově Hradišti vůbec nevystřelí mezi tyče, až v 87. minutě přece jen trefil střed brány Pecháček. V nastavení byl blíže úspěchu Šlehofer, jenže kletba trvala a lob přes vyběhnutého brankáře odskočil o trávník nad břevno.

329 minut dlouhé čekání na gól připomíná Horkám dokonce šest suchých zápasů v řadě po zimní přestávce, které je v důsledku stály sestup z divize. „První věc je, že jsme jako nově složený mančaft spolu krátce, nebylo moc času na sehrání a je to takové kostrbaté,“ řekl nejzkušenější horecký fotbalista Jiří Kabyl. „Zadruhé na rozdíl od každého soupeře, kterého jsme potkali, nemáme klasického hrotového útočníka kromě Blažka, který je po zranění. Výsledkem je, že si vytváříme šance, ale nikdo je nedokáže proměnit.“

Horky – Spartak Příbram 0:2 (0:2)

Branky: 31. Jeník, 37. Slepička. Rozhodčí: Pejša. ŽK: 2:1. Diváci: 95. Střely na bránu: 1:6. Rohy: 5:13.

Horky: Jíra – Pergl, Šlehofer, Kabyl – Madi (30. Vojtěšek), Macek, Houžvička, Zolotuchin – Livora (78. Blažek), Pecháček, Haluška (67. Mvibululu).

Spartak Příbram: Holan – Kuba, Vošmík, Kubík – Horešovský, Sirůček, Šváb (84. Kadlec), Češka (80. Vochoska) – Hančár (68. Pavlišta), Slepička (89. Chýla), Jeník.