Předchozí
1 z 8
Další

Vedoucímu Lužci se tentokrát nepodařilo splnit roli favorita a popáté v sezoně ztratil remízou. V Pěčicích sice vedl o dva góly, jenže autor prvního Zoreník vyfasoval druhou žlutou za plácnutí do rohového praporku při oslavě. V deseti hosté dvakrát inkasovali a po utkání se hodně zlobili na metr rozhodčího.

Z náskoku ovšem lídr ztratil pouze bod. Před víkendem druhé Líbeznice narazily v Bakově. Domácí si s vydatným přispěním nejlepšího střelce soutěže Vaňka vytvořili rozhodující náskok ještě během prvního poločasu a nakonec ustáli i stíhačku soupeře. Na druhou příčku si výhrou v Čelákovicích polepšil Chotětov. Na Unionu vedl i on za půlhodiny o tři góly.

I. A třída - skupina B, 20. kolo: SK Kosmonosy B - Dolnobousovský SK (1:2), 29. března 2024
Bousov dotahuje čelo tabulky. Kouč kosmonoského béčka si na spoluhráče nepřišel

Na dno tabulky se propadly Všestudy. Viktorka se doma z vedení nad Zelenčem těšila jen pár minut a po přestávce inkasovala ještě jednou. Do Velikonoc bodově chudší konkurenti vítězili. Hovorčovice v závěru urvaly výhru nad Řepovem. Posílená rezerva Benátek dala Obříství šach mat během úvodních 27 minut.

18. kolo: Pěčice – Lužec 2:2 (75. Vodháněl, 88. Mulač – 64. Zoreník, 68. Hrdlík, ČK: 64. Zoreník – L.), Všestudy – Zeleneč 1:2 (26. Němeček – 30. a 70. Ešner), Bakov – Líbeznice 4:2 (29. a 3. Vaněk, 18. Mareš, 59. z pen. Kvapil – 70. Menchak, 70. Kutnyy), Čelákovice – Chotětov 1:3 (51. vlastní O. Novák – 4. V. Novák, 19. Duda, 29. z pen. O. Novák), Hovorčovice – Řepov 1:0 (83. Valíček), Benátky B – Obříství 3:0 (17. a 27. Outěřický, 9. Jimmy), Mělník – Záryby 3:1 (13. a 84. Veselý, 58. Rejman – 63. Školák)

Načítám tabulku ...

Čelákovice – Chotětov 1:3 (0:3)

Radek Skuhravý, trenér Čelákovic: Kluci měli hlavu v oblacích po povedeném zápase v Líbeznicích, asi si mysleli, že to půjde samo. Góly jsme hráčům Chotětova sami nabídli, ani se na ně nemuseli snažit, a sami jsme šance zahazovali.

Jiří Linek, trenér Chotětova: Povedl se nám začátek, i když bojujeme se zraněními a byli jsme tu ve čtrnácti lidech, což je na tuhle soutěž málo, zvlášť když jsem musel hned po deseti minutách střídat Jägera pro natažený sval. Jdeme zápas od zápasu, postup pro nás není prioritou. Důležité je, že v městyse, kde bydlíme, máme tři mančafty s padesáti fotbalisty, ale kvalita je omezená, díváme se na to střízlivě.

Mělník 1909 – Záryby 3:1 (1:0)

Zbyněk Štrupl, trenér Mělníka: Jsem rád za tři body v těžkém utkání s kvalitním soupeřem. Do stavu dva-nula jsme hru kontrolovali, po obdržené brance jsme přestali hrát a hosté nás trochu zatlačili, ale bez větší brankové šance. Po třetí brance, která utkání rozhodla, jsme to už v pohodě dohráli. Chtěl bych pochválit celé mužstvo, jak si šlo pro výhru.

Benátky B – Obříství 3:0 (3:0)

Jiří Kubát, trenér Benátek: Dnes to bylo jednoznačné utkání s jednoznačným vítězstvím. Celý zápas jsme měli pod kontrolou. Vzhledem k naší sestavě to byla i povinná výhra, čímž ale nechci znehodnotit náš dobrý výkon. V sedmadvacáté minutě jsme vedli 3:0 a nevyužili ještě několik dalších vyložených šancí. Od této chvíle jsme zápas kontrolovali. Pro nás jsou to důležité tři body. Jen mě mrzí, že jsme nevstřelili více branek, protože příležitosti jsme k tomu dnes rozhodně měli. V dalším kole zajíždíme do Záryb, odkud si také budeme chtít přivézt nějaké body.

Libor Tichota, trenér Obříství: Od začátku zápasu byla cítit velká útočná síla Benátek, kterou přetavily rychle v tři branky a během 35 minut bylo po zápase. Jak na podzim, tak i v jarní části byl tým Mělníka a Benátek nejlepšími týmy. Vůbec nedokážu pochopit, jak to tyto dva týmy mohly nechat zajít tak daleko, že se pohybují na sestupových příčkách, ale jsem si jistý, že ani jeden tým se na konci sezony nebude nacházet na sestupových příčkách.

Hovorčovice – Řepov 1:0 (0:0)

Jindřich Holický, trenér Řepova: Zápas začali aktivněji domácí, ale za celý první poločas si de fakto nevytvořili gólovou šanci. Naopak Cepka trefil tyč a Vaněk ve vyložené šanci z malého vápna nedal. Druhý poločas jsme hru vyrovnali a měli i další šance. Cepka sám na brankáře a netrefil ani branku, Zuna zakončoval do prázdné branky, kde vše na poslední chvíli zachraňoval obránce domácích. Jedinou velkou šanci měli domácí z trestného kopu, kde Valíček trefil šibenici, ale Dan Hlaváč výborně kryl. Vše rozhodla situace šest minut před koncem, kde se probil Valíček k dorážce v malém vápně a rozhodl. Jsem zklamaný, protože za druhý poločas jsme měli odvézt tři body. Neproměňování šancí nás stálo vítězství. Dalším aspektem byla i absence některých hráčů základní sestavy. Teď musíme doma vyhrát a budeme na tom po třech utkáních stejně jako na podzim. Panice nepropadáme, ale musíme se zlepšit a hlavně už gólově prosadit. Doufám, že budeme kompletní. Soupeř si svojí bojovností výhru vydřel a možná i zaslouženě, když nedáme gól, co můžeme chtít.

Pěčice – Lužec 2:2 (0:0)

Miroslav Hubač, hrající trenér Pěčic: První poločas moc kombinačního fotbalu nepřinesl. Hosté razili strategii nahraj na pravého beka a ten kopne kříž. Nižším postavením se nám to podařilo i za cenu optické převahy soupeře bez větších problémů eliminovat. Co už se nám dařilo o poznání hůře, bylo držet míč v souvislejší kombinaci. Ve druhém poločase jsme dostali gól po špatném odvrácení hostujícího nákupu a následném propadnutí celého středu hřiště. Druhou branku hosté přidali po standardní situaci. Následně jsme změnili rozestavení a hráli na větší riziko i proto, že hosté hráli v deseti, a po dvou dobře zahraných standardních situacích jsme vyrovnali.

Martin Tauchman, trenér Lužce: Celý zápas proti větru. Na tvrdém nekvalitním povrchu dovolil rozhodčí tvrdou hru, ale jen ze strany domácích. Po celý zápas jsme byli jednoznačně lepším týmem a domácí se zmohli jen na nakopávané míče a uražení našich hráčů. Úsměvné je, že v první půli domácí Hubač za dva totožné likvidační fauly na Kučabu, který musel pro zranění střídat, a o chvíli později na Uhera, ten se štěstím vyvázl bez zranění, dostane žlutou. A Zoreník, který dal po úniku na 1:0 plácne rukou radostí do praporku a je vyloučen za nesportovní chování (první žlutou dostal v prvním poločase). I v deseti jsme byli lepší a Hrdlík vykoupal domácího brankáře z přímého kopu. Bohužel dva evidentně otočné fauly a dvě standardky dopomohly ke konečné remíze. Na tým jsem hrdý, jak utkání psychicky ustál. Chování domácích hráčů vůči naším je na psychiatrickou léčebnu. Každopádně jsme ztratili dva body, ale na druhou stranu je to plusový bod z venku. Zatím nás potkal nejméně fotbalový tým v soutěži.

Všestudy – Zeleneč 1:2 (1:1)

Ivo Lorenc, trenér Všestud: V prvním domácím utkání jsem fanouškům chtěli ukázat dobrý fotbal. Bohužel když neproměníme v úvodu zápasu samostatné úniky, necháme si zadarmo vyrovnat a v samém závěru zápasu hrubou chybou darujeme gól soupeři, pak nemáme žádný bod. Rekapitulace jednoduchá - není to hra, kterou od kluků známé, řešíme, jak přenést věci z tréninku do zápasu, potřebujeme trošku změnit nastavení hlav.

Bakov n. J. - Líbeznice 4:2 (3:0)

Jaroslav Kamenický, trenér Bakova: Zápas jsme zvládli díky prvnímu poločasu, kdy jsme proměnili tři gólové příležitosti a o poločase jsme vedli 3:0. Ve druhém poločase jsme chtěli hlavně v klidu dohrát zápas, ale hosté během jedné minuty dali dva góly a bylo to drama až do konce. Zároveň bych chtěl vyzdvihnout soupeřův výkon!