Představení to bylo povedené, druhé Holubice se štěstím vybojovaly bod jen díky kurióznímu gólu. „Postavili jsme to útočně, gól po vlastní hrubé chybě nás trochu srazil, ale pak jsme byli lepší. Mrzí mě, že jsme v každém poločase zahodili tři vyložené šance“, měl po zápase smíšené pocity domácí trenér Jaroslav Kamenický.

V bakovském dresu řádil hlavně Vaněk, s jehož výpady měla obrana hostů potíže a výstavní bombu i samostatný nájezd vyrážel brankář Hajda. Za hosty hrozil zase nestárnoucí podsaditý rychlík Valtr. Také jeho dvakrát vychytal až v poslední instanci Majzlan.

Holubice vedly od 17. minuty neuvěřitelným kouskem. Lukáš Brož před středovým kruhem vracel rovnou ze vzduchu odkop od bakovské brány zpátky a míč zapadl do sítě za nepozorného Majzlana. Prilepskij pak před přestávkou přeloboval z nájezdu s gólmanem i bránu.

V 60. minutě skončil holubický tlak Valtrovým trestným kopem, který ještě dorážel Brož. Majzlan si poradil a hned z protiútoku Prilepskij fauloval bakovskou posilu z Karviné Zahatlana, což z penalty potrestal Vaněk.

Závěrečná půlhodina plná standardek patřila na malém hřišti jasně Bakovu. „Kluci si někdy stěžují, že jsem náročný trenér, ale v zimě to odmakali a dnes se mohli přesvědčit, že při poctivém tréninku dokáží přehrát každého,“ poukázal Jaroslav Kamenický.

Hajda vyškraboval Kvapilovu ránu pod břevno po krásném slalomu Vitmajera i Kvapilův přímý kop. Volný Hájek po Vaňkově zpětné přihrávce přestřelil a ačkoliv v 87. minutě běželi dokonce dva domácí sami na brankáře a Takač naservíroval Kvapilovi, vychytal jej Hajda i do třetice.

Rozhodl až rozstřel, který se dost natáhl. Na každou bakovskou trefu dokázal soupeř odpovědět až do sedmnácté penalty, kterou proměnil Resl. Teprve pak Majzlan vyrazil Ježkovu střelu a 9:8 vyhrál Bakov.

Bakov – Holubice 2:1 pk (0:1)

Branky: 61. Vaněk, rozhodující PK Resl – 17. L. Brož. Rozhodčí: Hlavnička. ŽK: 2:2. Diváci: 136. Střely na bránu: 9:7. Rohy: 11:8.

Bakov: Majzlan – M. Brož, Hájek, Resl, Mareš – Zahatlan, Vitmajer, Kvapil – Říha (55. Formáček), Ajchler (81. Takač), Vaněk.