Hned první kolo naznačilo, že některé týmy, které ještě na jaře hrály o patro výš, nebudou mít v soutěži na růžích ustláno. Chotětov si jediným gólem svého kapitána Koníčka vyšlápl na Záryby.

Dokonce dvouciferný počet branek (8:3) nabídlo střetnutí v Kosmonosech. Béčko sice v souboji s mělnickým FC inkasovalo jako první, pak ale začala úřadovat dvojice Maryška – Hlaváček.

Hosté se také ve druhé části prosadili dřív, kontaktní gól na 4:3 byl ale jejich labutí písní. Už zmíněné duo v dalším průběhu zkompletovalo po hattricku. V závěru pak narostla porážka Mělníka do rozměrů, s nimiž se setkával i při jarním sestupu.

To Rejšice si nový začátek pokazit nedaly a triumfovaly na hřišti nováčka z Mělnicka. Všestudy si svou premiéru v kraji nejspíš vysnily úplně jinak, i když herně to žádný propadák nebyl. Jenže brzy prohrávaly, do půle přišly ještě o zraněného brankáře Lorence, který při chytání míče dopadl tak nešťastně, že si poranil ukazováček levé ruky.

Ve druhém poločase zkušení hosté svůj náskok ještě zdvojnusobili. Že bude i o patro výš platný, ukázal hned napoprvé autor 24 branek z loňského přeboru Boleslavska. Václav Kohout se po přestupu z Řepova uvedl dvakrát. V závěru se dočkali i domácí.

Zapracovat budou muset ve Viktorce ještě také na zázemí svého hřiště, v zápise se totiž od rozhodčího objevily některé nedostatky v nejbližším okolí hrací plochy.

Úřadující přeborník Boleslavska si v jeho případě obnovenou premiéru v kraji užil mnohem víc. Radost z brankového ohraničení přestávky v Byšicích nepřekazilo béčku Benátek snížení soupeře ani vyloučení jednoho ze střídajících v závěru. Dalibor Zmij posbíral dvě žluté během necelých dvaceti minut na trávníku.

Byšice si při odchodech řady členů naposledy bronzového týmu vypomohly víceméně hráči z vlastních zdrojů. Jak věští i úvodní porážka, čeká je nejspíš mnohem těžší sezona než ta minulá, v níž za celý podzim prohrály pouze dvakrát.

Do lepší poloviny tabulky by se s týmem po nevýrazné minulé sezoně rád podíval trenér Bakova Jaroslav Kamenický. Napoprvé to ale doma i přes slibný vstup a rychlé vedení neklaplo podle přestav. Hosté z Pěčic střelecký souboj s novou akvizicí z Mukařova Mačákem nakonec o jeden gól vyhráli.

3. kolo (1. hrané): Bakov – Pěčice 2:3 (7. a 70. Mačák – 11. Šťastný, 53. Novák, 66. Bartoň), Velvary B – Libčice 1:1 (32. Valenta – 52. Tenkl), Všestudy – Rejšice 1:4 (85. Koudelka – 55. a 76. Kohout, 10. Obrázek, 46. z pen. Mynář), Kosmonosy B – FC Mělník 8:3 (19., 24. a 85. Maryška, 27., 37. a 72. Hlaváček, 86. Hutsalyuk, 90. Husák – 8. a 48. Pudil, 33. Šelemberk), Byšice – Benátky B 1:2 (69. Macháček – 41. Vlček, 46. Zedníček), Chotětov – Záryby 1:0 (61. Koníček), Hovorčovice – Lužec 1:0 (8. Pouzar)