Impozantní nástup favorita po řadě zblokovaných střel a rohů dovršil v 10. minutě Rakouský, který hlavou doklepl do sítě Nohýnkův centr. Domácí však zapomínali na zadní vrátka. Bousovští číhali na půlící čáře na smrtící brejky. Nejdříve se zastřeloval z nájezdu nepřesně Jakub Šolc, ale v 17. minutě už Horákův pas do běhu proměnil Pažout do protipohybu – 1:1.

Podruhé Hradiště vedlo díky Geisslerovi, který nadvakrát proměnil nájezd. Srovnat mohl okamžitě Kasal, po Pažoutově přihrávce však zcela sám nepřehodil brankáře Vránu.

Ve 35. minutě na kraji šestnáctky J. Šolc ramenem strčil Radačovského, krutě přísnou penaltu však Sabolovi bousovský Sýkora chytil. Bousováci si vylili vztek na rozhodčího nejlepším způsobem. Dlouhán Ježek umístil hlavičku do růžku a bylo znovu srovnáno 2:2.

„Hradiště bylo zpočátku sebevědomější, ale ke konci poločasu jsme vyrovnali hru a získali územní převahu my. Bylo to otevřené, šance byly na obou stranách,“ řekl bousovský trenér Luděk Holub.

Po přestávce se zaskvěli během necelé minuty Sýkora proti Charvátovu sólu a ještě více Vrána, který vyškraboval Stejskalovu gólovku zpod břevna.

A přišel další deus ex machina. V 56. minutě pálil po rohu veterán Zajíček a vyražený míč od bousovského brankáře trefil ve skrumáži ruku jednoho ze spoluhráčů. Rozhodčí se tři minuty radili, než dal hlavní Nehasil pokyn k druhé penaltě. Z té již nezaváhal Charvát.

Historie se však opakovala, hosté vrhli všechny síly vpřed a Stejskalovu kolmici uklidil z otočky k tyči Jakub Šolc na 3:3. Ve zbylé půlhodině už oba rivalové zkonsolidovali obrany, hra řadou střídání ztratila plynulost a na remíze se nic nezměnilo.

„Některé verdikty byly rozporuplné, nesouhlasili jsme s nimi, ale zase nás to na druhou stranu nabudilo. Bodu si vzhledem k postavení obou mančaftů v tabulce vážíme. Předvedli jsme bojovný, odmakaný výkon podobně jako minule doma s béčkem Čáslavi,“ konstatoval Luděk Holub.

„Že rozhodčí pískl tady nebo támhle penaltu, je jeho věc. My jsme hrozně slabému soupeři bod darovali. Hráli jsme dobrý fotbal čtvrt hodiny, pak to byl jen boj z obou stran a dostali jsme levné góly po našich chybách,“ čílil se naopak domácí trenér Aleš Kohout. „U hostů hrál mladý Pažout a jinak nikdo.“

Mnichovo Hradiště – Dolní Bousov 3:3 (2:2)

Branky: 10. Rakouský, 30. Geissler, 59. z PK Charvát – 17. Pažout, 39. Ježek, 63. J. Šolc. Rozhodčí: Nehasil. ŽK: 2:5. Diváků: 198. Střely na bránu: 8:7. Rohy: 10:3.

Mnichovo Hradiště: Vrána – Svoboda, Zajíček, Pokorný, Charvát – Rakouský (81. Majdl), Mihalík, Sabol, Nohýnek (60. Pešta) – Radačovský (70. Novák), Geissler (87. Macek).

Dolní Bousov: Sýkora – T. Šolc (54. Honc), Horák, Ježek, Polák – Kasal, Kubeček (87. Klíma), Vynikal, Stejskal – Pažout (90.+2 M. Šolc), J. Šolc (70. Merva).


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...

KAREL JEDLIČKA