Na první poločas by hosté nejraději zapomněli. V deštivém dopoledni je dvakrát zpražil Jaroslav Kopa. Ve 13. minutě dorazil do sítě vlastní střelu, za pět minut se v pokutovém území zmocnil odraženého míče a uklidil ho do brány podruhé. Kopa si navíc připsal asistenci, když přiťukl do běhu Josefu Ladovi, který skóroval prudkou ranou po zemi – 3:0.

„Kluci velmi dobře pracovali a Rejšice agresivitou zaskočili. Nemáme mužstvo na to, abychom si vytvářeli šance kombinací od vápna z vápna, ale jsme připraveni si to s každým rozdat. Být u míče blízko a včas, získat balony vysoko a ve správném prostoru,“ podotkl luštěnický kouč Jiří Maruška.

Největší šanci Rejšic měl Fingerhut, po zaváhání brankáře Řezáče ale z úhlu dloubl míč jen na horní síť prázdné brány.

„První půlhodina byla špatná, pak jsme se zlepšili, ale takové utkání nešlo zachránit. Soupeř měl výškovou převahu a za bojovnost a nasazení si zasloužil výhru,“ řekl nový trenér Rejšic Jan Páník. Mimochodem synovec kouče ostravského Baníku Bohumila Páníka. „Měníme způsob bránění při standardkách, zatím jsme to nestihli docvičit, což je i chyba nás trenérů,“ přiznal nástupce Zdeňka Jakubce na rejšické lavičce.

Vše podstatné se odehrálo mezi 54. a 61. minutou. Domácí po rohu a Šťastného hlavičce zachránilo břevno, načež hlavičkou po trestném kopu zvyšoval na 4:0 luštěnický kapitán Petr Pavlíček.

Muž zápasu Jaroslav Kopa ze samostatného nájezdu nepropálil Jíru a z okamžitého a dobře vyřešeného protiútoku naopak zajistil Vratislav Hlaváč čestný úspěch Rejšic. Nic víc hosté nestihli, ani když stáhli hru na tři beky, a nejbližšího rivala neporazili pošesté v řadě.

Luštěnice s pouhými dvěma náhradníky v zápise nekopaly za celý zápas žádný roh, přesto po úvodním kole překvapivě vedou tabulku. Nečeká se ovšem, že by se na čele vyhřívaly dlouho.

„Je strašný problém sem někoho dostat, i když jsme oslovovali hráče z nižších soutěží. V kádru je na podzim jen čtrnáct lidí, což není dostatečné ani pro trénování, protože většina kluků dělá ve škodovce na směny. Musíme si vypomáhat z dorostu a pokusit se posílit v zimě,“ pokrčil rameny trenér vítězů Jiří Maruška.

Luštěnice – Rejšice 4:1 (3:0)

Branky: 13. a 18. Kopa, 31. Lada, 56. Pavlíček – 61. Hlaváč. Rozhodčí: Kosina. ŽK: 4:4. Diváků: 136. Střely na bránu: 6:4. Rohy: 0:6.

Luštěnice: Řezáč – Hůlka, Pavlíček, T. Hrdlička – Horák, Grus, Holčapek, R. Hrdlička (68. Obrázek) – Jakubův (80. Fišer), Kopa, Lada.

Rejšice: Jíra – Šťastný, Jon, Kredba (75. Herman), Sameš (46. Riesz) – Kučera – Jakubec (66. Bělík), Falta, Fidrich, Fingerhut (46. Zeman) – Hlaváč.

KAREL JEDLIČKA