Dobře pro hostující tým, že se dvakrát trefil v prvním poločase kanonýr Ramšák. Sokoleč tak měla dvougólový polštář a to bylo rozhodující. Krátce po změně stran totiž dostal červenou kartu po dvou žlutých Lukáš Hruška. A chvíli před koncem ho následoval i druhý stoper Šťastný. Jenže to už hosté vedli o tři branky. Domácí proměnili alespoň druhou penaltu, ale to byl poslední gólový zápis utkání.

„Byl to boj. A ve druhém poločase spíše válka o tři body. Pro nás velmi cenné tři body,“ zhluboka si oddechl trenér sokolečského mužstva Jan Hlavatý. „Musím ale uznat, že válka velmi férová. Soupeř nás v určitých pasážích hry přehrával v nasazení a bojovnosti. Je až zarážející, že se pohybují v dolní polovině tabulky. Soupeře musím pochválit. Stejně tak ale chválím svoje válečníky za odbojavané utkání,“ zamyslel se Hlavatý.

Domácí Luděk Holub s takovým hodnocením souhlasil. Hráči si podle něj vzali k srdci pokárání, že opakování rejšického výkonu by klidně mohlo přinést i dvouciferný výlov. „Zahráli jsme myslím velice dobře, kluci bojovali a dokázali si, že fotbal umí. Jen je na nás poslední dobou deka,“ chválil přístup Holub.

Brankář Dobrovice Ondřej Bartoš
Tomíček vyřídil Polaban sám, Bartoš zaplatil za vychytanou nulu jedním stehem

Ani velmi dobrá znalost některých opor soupeře nezabránila jedné z nich, Ramšákovi, dvakrát skórovat. Domácí to ale nezlomilo. Aktivitou dostali soupeře do deseti, i když to podle Holuba až taková výhoda nebyla. „Sokoleč má velice zkušený a kvalitní mančaft, takže to pomalu nebylo ani znát. Ale územní převahu jsme ve druhé půli měli větší,“ uvedl.

Jedním z klíčových momentů se pak nejspíš stala penalta jako vystřižená ze silvestrovských sestřihů. Na břevně totiž končila Vynikalova střela i následné dorážky. To Trumpus na opačné straně stále otevřenější obranou nepohrdl a zápas tak definitivně rozhodl. Kýžený kontaktní gól, který ještě mohl osmičce hostů v poli nadělat trable, i přes neutuchající snahu nepřišel. „Z obou stran se hrál otevřený fotbal, my se až do konce tlačili dopředu. Perfektní utkání,“ těšilo navzdory porážce Luďka Holuba.

Porážku Mladé Boleslavi v Českých Budějovicích neodvrátil ani Ewerton vyhlášený ve FORTUNA:LIZE hráčem měsíce října. Na snímku si kryje míč před domácím Ćolićem.
Vedení mělo jepičí život. Fotbalisté Boleslavi na jihu padli

Z ostatních boleslavských zástupců v soutěži se blýskly především Pěčice. Důležitou výhrou v Zárybech se v tabulce dostaly před svého soupeře. Zároveň znovu potvrdily, že se jim venku daří o něco málo víc než doma. O výsledku se rozhodlo až v úplném závěru. Rozhodující branku vstřelil šest minut před devadesátou brankář a kapitán hostí Tomáš Dufek, který se i za nerozhodného stavu postavil k penaltě. Faulem ji vyrobil jeho domácí protějšek Panzner. V nastavení pak výsledek zpečetil v poločase střídající Šťastný.

Mnichovo Hradiště navzdory bodově chudému říjnu nedopřálo další rozlet Rejšicím. Ty se prosadily pouze jednou a až za rozhodnutého stavu. Čtyřbrankovým rozdílem triumfovaly také Luštěnice. Výhra 4:0 nad Čelákovicemi byla vůbec jejich nejvyšší během podzimu. Domácí bilanci pak mohou znovu zlepšit i o víkendu, kdy hostí Záryby. V Pěčicích nastoupí Slovan Poděbrady. Ostatní týmy zamíří za hranice Boleslavska.

1. kolo: Luštěnice – Čelákovice 4:0 (40. a 73. Prisčák, 46. Fišer, 90. Pavlíček), Záryby – Pěčice 0:2 (84. z pen. Dufek, 90+2. Šťastný), Sn Poděbrady – Divišov 1:0 (82. Šulc), Hlízov – FC Mělník 9:0 (15., 16., 45. a 48. Vyhnánek, 42. a 71. Jarůněk, 37. Maxa, 53. Šesták, 58. Růžička), Pš. Mělník – Jesenice 5:1 (48. a 58. Chytil, 49. Šimandl, 61. Mihalík, 74. Havel – 84. Novotný), D. Bousov – Sokoleč 1:3 (84. z pen. Šolc – 15. a 41. Ramšák, 79. Trumpus), Čáslav B – Průhonice 2:1 (23. z pen. a 83. Ronovský – 44. Douda), Mn. Hradiště – Rejšice 5:1 (24. Sabol, 30. Radačovský, 49. Vegricht, 54. Charvát, 79. Tvrzník – 68. Havlát)