Bousovský gólman Hampl vytáhl klíčový zákrok už v 5. minutě. Ze šibenice úžasně vyškrábl Chadrabovu výstavní ránu a při dopadu si pochroumal rameno, zápas však dochytal a těžší zkoušku už mu Čáslav nepřipravila. „Hosté na nás nastoupili, prakticky čtvrthodinu nás nepustili za půlku. Říkal jsem si, že to vypadá špatně,“ vzpomínal bousovský trenér Luděk Holub.

Domácí ve spíše únorovém než májovém počasí povzbudil gól z první střely, pak jásali předčasně, když zcela volný Kasal rozvlnil boční síť. Také mladý Karban v brance čáslavského béčka se zaskvěl. Z horního růžku vyškrábl Šolcovu nádhernou křížnou střelu. Při dalších šancích ho zachránila tyč, trefená ve 39. minutě Stejskalem, a spoluhráč, který z brankové čáry vykopl Sedláčkovo zakončení po bleskové akci s Klímou a Tomíčkem. To už běželo nastavení první půle.

Ilustrační foto
Hodně šancí přineslo jeden gól

„Ještě že máme perfektní hřiště, na starém bahništi bychom to asi v tomhle počasí museli skrečovat,“ oddechl si Luděk Holub. V dešti a ledovém vichru po přestávce tempo upadlo. „Čekali jsme, že na nás soupeř zase vlítne, tak jsme si to malinko pohlídali zezadu,“ dodal trenér nováčka. Až v 71. minutě Luboš Karban stačil zareagovat na změnu směru a zázračně vyškrábnout Sedláčkův volej.

„Bylo to otevřené do poslední minuty, kdy David Altman po našem nedůsledném souboji vykopával z brankové čáry. Jsem rád, že to vždycky o ten gól dohrajeme. Zimní příprava byla povedená, ale po špatném startu jara na nás padla deka a měl jsem obavy, aby se to s námi netáhlo. Zlomilo se to v Čelákovicích a od té doby vítězíme,“ těší Luďka Holuba. „Stále chybí zranění Bíšek s Kubečkem, ale už byl po půl roce připravený Kuba Kuhn, jen jsem ho nechtěl dávat na hřiště nerozehraného za stavu jedna nula.“

Bousov – Čáslav B 1:0 (1:0)

Branka: 17. Sedláček. Rozhodčí: Nerad. ŽK: 1:3. Diváci: 128. Střely na bránu: 7:3. Rohy: 4:3.

Bousov: Hampl – T. Šolc, Altman, Ježek, Stejskal – Tomíček, Vynikal, Koštíř, Kasal (86. Merva) – Sedláček, Klíma (76. Sítař).

KAREL JEDLIČKA