Domácí svižně kombinovali po zemi, jak jim jen rozmáčený terén dovoloval. Šance si vytvořili jen dvě – v 10. minutě se k Zelinkovi vrátil po narážečce s Klainem míč od hostujícího obránce a pálil do brankáře. Ve 22. zase Kořínek skvělým pasem za obranu našel Radka Miškovského, jehož samostatný nájezd Zajíček chytil. „Kombinujeme dobře, ale slabinou je dlouhodobě finální přihrávka“, pravil trenér Pavel Klain. „Scházel nám vyloučený Cigánek, zraněný David Miškovský, onemocněli Macko s Vajglem, museli jsme si opět vypomoci dorostenci.“

Hřebeč zřejmě zvolila taktiku nechat Bartoše 70 minut promrznout a pak se ho pokusit v závěru zasypat střelami. Když Obradović obešel kličkou i brankáře, ukopl mu míč vracející se Tuma. Další pokusy už Bartoš pochytal jako Klavíkovu hlavičku po trestném kopu v 69. minutě, kdy rovnou založil protiútok. Na jeho konci byl další samostatný nájezd, ale ani teď Zelinka výborného Zajíčka neprostřelil.

Zanedlouho už to přišlo a hrstka promoklých diváků jásala. Nádherný ťukes Haetchiho, Golovka a Zelinky zakončil posledně jmenovaný přesnou střelou do sítě.

„V konstelaci, kdy jsme celé září nevyhráli zápas, na tomhle terénu a bez tolika hráčů je vítězství zlaté,“ oddechl si Pavel Klain. Picava se výhry dočkala po čtyřech kolech a vrátila se na třetí příčku bod od postupových míst. S převahou hráčů z béčka nebo stažených z hostování je to obdivuhodný počin, ze sobotní základní sestavy hráli za A mužstvo na jaře pouze Bartoš s Klainem mladším. „Čekal jsem, že budeme v lepší polovině tabulky, ale tak vysoko ne,“ přiznal jeho otec.

Dobrovice – Hřebeč 1:0 (0:0)

Branka: 73. Zelinka. Rozhodčí: Hes. ŽK: 2:3. Diváci: 60. Střely na bránu: 5:4. Rohy: 6:3.

Dobrovice: Bartoš – Golovko, Pečínka, Tuma, Klain – Kopecký (90.+2 Antoš), Zelinka, Murárik, Haetchi (90. Havlát) – R. Miškovský (46. Vejvoda), Kořínek.