Pěčice měly solidní nástup, ve 4. minutě veterán Lomský zneškodnil křížnou střelu osamoceného Václava Nováka. Skóre však otevřel mělnický Vojtěch Antoš, když si i s míčem přeskočil skluzujícího Vodháněla a z těžkého úhlu trefil za háčky. Po půlhodině hry navíc Steinz vyhrál hlavu pro Jana Vovese, který z otočky zvýšil na 0:2. „Bylo to nešťastné utkání, po dobrém začátku jsme vypadli ze hry a dostali po vlastních chybách dva góly. Málo se trénuje, je to pak utahané, nemám k tomu co říct,“ uvedl pěčický kouč Jiří Kříž.

Sokolové neklesli na duchu a rozpoutali stíhací jízdu, ke které je povzbudilo brzké snížení. Přečíslení tří na dva dotáhl po skvělé přihrávce Vojtěcha Valenty do odkryté brány Samuel Hellmiss. Vyrovnáno mohlo být v nastavení přičiněním hostů, když Volf hlavičkoval do břevna vlastní brány.

Druhý poločas bavil, nikdo nic nevypouštěl, touhu zvítězit uzakovaly oba celky v každém souboji. Lomský se vyznamenal při dalekonosné dělovce Vodháněla, Valentův slalom zahodil nepřesnou střelou Beran, na druhé straně zase z ojedinělého brejku střílel Antoš do tyče.

Divize C, 10. kolo: FK Dobrovice - FK Čáslav (5:2), hráno 8. října 2022.
Foto: Picava vyhrála divokou přestřelku s Čáslaví

Skóre 1:2 svítilo padesát minut čistého času, ale v úplném závěru fanoušci Pěčic přece jen jásali. Odražený míč napálil z velkého vápna do růžku Michal Skuček. „Chtěl jsem ho střídat, ale postupně šel jeho výkon nahoru,“ přiznal Jiří Kříž. Navíc okamžitě po rozehrání naběhl na Hellmissovu uličku Václav Novák a skvěle přeloboval Lomského – 3:2.

Vítězný gól mu však nedopřál starší bratr. V nastavení nedovolil Hellmissovi z nájezdu zatlouct poslední hřebíček Lomský a když po vypršení původně avizovaných čtyř nastavených minut i jedné dodatečné kvůli chybějícím míčům nechal sudí Mělnické rozehrát roh, který se poté opakoval, dostal zápas krutou pointu pro domácí. Míč přes hlavu do vlastní sítě zavěsil v čase 96:12 pěčický kapitán Ondřej Novák a plichta byla na světě. Přesto je v zápise uvedena 94. minuta. „Říkáme si, že má někdo stát na přední tyči, nestál tam nikdo, vznikla trma vrma a vlastní gól,“ pokrčil rameny zklamaný Jiří Kříž.

Mol cup, 1. kolo: SK Kosmonosy - FK Viktoria Žižkov (0:3), hráno 17. srpna 2022.
Výsledkový servis: Jak si o víkendu vedl váš oblíbený fotbalový tým?

Pěčice – FC Mělník 3:3 (1:2)

Branky: 35. Hellmiss, 85. Skuček, 86. V. Novák – 23. Antoš, 31. Voves, 90.+7 vlastní O. Novák. Rozhodčí: Suchý. ŽK: 4:4. Diváci: 69. Střely na bránu: 10:5. Rohy: 11:6.

Pěčice: Dufek – Rychetský (71. Tůma), Vodháněl, O. Novák, Kohout – Beran, Skuček, Mulač, V. Valenta (84. M. Valenta) – Hellmiss, V. Novák (90.+1 Kriška).

Mělník: Lomský – Harbich, Pomykáček, Volf, Kujal – Šelemberk, Voves (51. Ságner), Pudil, Antoš – Steinz, Mikula.


Načítám výsledky …

Načítám tabulku …