„Byli bychom rádi i za bod. Sedláček je v práci, Merva a Stejskal zranění,“ přiznal trenér vítězů Luděk Holub. „Zdeněk Bělík byl u mládeže Boleslavi, takový hráč nám v těchto zápasech chybí. Pracovní povinnosti si plnil Šťastný a nemocný je Karela. Máme úzký kádr, absence nás provázejí delší dobu. Soupeř kvalitně prostřídá a my nemůžeme,“ pokrčil rameny jeho protějšek Zdeněk Jakubec.

Utkání se začalo vyvíjet lépe pro domácí, Bíškovu ruku potrestal z penalty Fidrich. Vedení Rejšic vydrželo dlouho, než je před přestávkou smetl bousovský uragán. Vynikal utekl sám na bránu ze strany a zkušeně přehodil Roudnického. Už za dvě minuty otočil skóre trefou o tyč Tomíček a to ještě po rozehrání zmařil rejšický brankář Sítařův nájezd.

Hotovo však zdaleka nebylo. „Soupeř nabral síly v kabině a chybovali jsme po našem rohu,“ narážel Luděk Holub na brejk, který po cik-cak přihrávkách Krýdy a Jaroše zakončil skluzem Vratislav Hlaváč.

Rejšice mohly zápas znovu otočit, jenže… „Jaroš i Fingerhut ve vápně v jasných šancích místo zakončení nesmyslně přihrávají,“ mrzelo ještě po zápase Zdeňka Jakubce.

Naopak bousovský Tomíček se nerozpakoval a napálil břevno. Že se vyplatí zkoušet štěstí z každé pozice, dokázal střílený centr Tomáše Šolce od rohového praporku, který přeletěl nad hlavami hráčů a zevnitř rozvlnil boční síť u zadní tyče. Byl to vítězný gól, který navíc podpořil druhou trefou v závěru Radek Tomíček. Hattrick bousovskému hrdinovi nevyšel, Roudnický o minutu později zmařil jeho brejk i dorážku.

„Přetlačili nás bousovští siláci vepředu, víc se k tomu nedá říct. Tomíček byl dnes gólový, rozdílový hráč,“ povzdechl si rejšický trenér Jakubec. „Výsledek je nádherný. Čtyři boleslavské mančafty byly v tabulce na roveň, teď jsme jim odskočili,“ liboval si kouč nováčka Holub.

Rejšice – Dolní Bousov 2:4 (1:2)

Branky: 15. z PK Fidrich, 50. Hlaváč – 42. a 87. Tomíček, 40. Vynikal, 71. T. Šolc. Rozhodčí: Meščan. ŽK: 1:2. Diváci: 111. Střely na bránu: 5:9. Rohy: 4:5.
Rejšice: Roudnický – Fingerhut, Rys, Pečínka, Sameš – Hlaváč, Falta, Kučera, Fidrich – Krýda, Jaroš.
Bousov: Hampl – Hrdý, Bíšek, Altman, Ježek – Kasal (90.+1 Pechánek), Vynikal, Koštíř, T. Šolc (83. J. Šolc) – Tomíček, Sítař (90.+1 Shalimba).

Karel Jedlička