Náskok si domácí vybudovali bleskově, už v 6. minutě vedli 2:0. Nejprve Zahustelův přízemní centr zpracoval Boček, posadil si a pak přehodil brankáře Berana. Keszegovu ránu pak čáslavský brankář vyrazil na roh, po kterém zakroutil míč pěkně o tyč do sítě Zdeněk Bělík.

Přitom mohlo být klidně vyrovnáno, když dvakrát běžel sám na brankáře hostující Vilím. Jednou zkusil lob, který přistál na horní síti, podruhé vypálil přímo, jenže Miroslav Bím domácí výborným zákrokem podržel. Dál už patřilo hřiště s chutí kombinujícímu Bousovu.

V 19. minutě poslal přetažený Klímův míč zpět před bránu Boček a Tomíček hlavičkoval do sítě z úctyhodné dálky. Pak navrátilec z divizní Dobrovice využil střelou po zemi Bělíkův oblouček na 4:0. Do přestávky ještě Tomíček neproměnil nájezd a z dorážky střílel Keszeg do břevna.

„Klukům jsem říkal, že nepotřebujeme hrát vzadu profesorský fotbal. Když to nebude komu dát, ať to dají dopředu, hrajeme na tři útočníky a oni se o míč poperou,“ osvětlil bousovskou taktiku trenér Luděk Holub.

Po hodině hry opět nevyzrál na Bíma hbitý Vilím a hned z protiútoku prošel do čáslavské brány Bočkův střílený centr s přispěním teče hostujícího Marka. Jmenovec s píšťalkou určil jako střelce bousovského křídelníka.

V 77. minutě ťukes mezi Karelou a Zahustelem zužitkoval na zadní tyči Tomíček a s hattrickem na kontě mohl jít vystřídat. Už v bundě sledoval z lavičky, jak Bělík otřásl tyčí a Bočkovu dorážku lapil Beran na čáře. Ale i Boček se v útočném festivalu dočkal v 11. kole třetího letošního hattricku, když si na prsou zpracoval Bělíkův oblouček a zavěsil z otočky na 7:0.

„Po dlouhé době jsme odehráli utkání, kdy jsme mohli na soupeře nalézt a nestrachovat se o urputné bránění. Minulé zápasy byly herně dobré, měli jsme dobrou přechodovou fázi, ale hrozně jsme kazili finální přihrávky,“ ohlédl se Luděk Holub. Jeho svěřenci s druhým nejúdernějším útokem v soutěži poztráceli příliš bodů a jsou jen v lepším středu tabulky.

Dolní Bousov – Čáslav B 7:0 (4:0)

Branky: 3., 61. a 84. J. Boček, 19., 29. a 77. Tomíček, 6. Bělík. Rozhodčí: M. Boček. ŽK: 1:1. Diváci: 147. Střely na bránu: 17:6. Rohy: 8:3.

Bousov: Bím – Šolc, Klíma, Mich. Horák (71. Skalický), Pavliš – Boček, Bělík, Kasal (57. Karela) – Zahustel, Tomíček (78. Falta), Keszeg (63. Mir. Horák).


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...