„Věřím, že na zápasy jsme dobře připraveni,“ hlásil už před zápasem, který byl pro oba celky prvním po téměř měsíci, zaskakující vlašimský kapitán (za zraněného Ladislava Jandu pozn. red.) Petr Breda.

Návrat bez gólů i bodů. Boleslav prohrála v Edenu, rozhodl Olayinka

A dění na trávníku jeho slova jen potvrdilo. Středočeši měli po celou dobu navrch, což zúročili už po sedmnácti minutách, kdy Dias vnikl mezi obránci do šestnáctky a přízemní střelou poslal míč přesně k levé tyči varnsdorfské branky.

Domácí byli směrem dopředu bezzubí. Výsledkem bylo, že si během hrací doby nevypracovali žádnou vyloženou gólovou šanci, přestože zpočátku druhého poločasu měl mírnou územní převahu.

Naopak Vlašim přidala ještě jednu pojistku. V 68. minutě se ve skrumáži před brankou nejlépe zorientoval Marek Červenka a svým prvním gólem od příchodu pod Blaník definitivně zpečetil úspěšný restart fotbalového podzimu.

Svěřenci trenéra Daniela Šmejkala tak navýšili svůj bodový zisk na číslo sedm a posunuli se v neúplné tabulce na osmé místo. O skóre před Chrudim a právě Varnsdorf. Oproti většině soupeřů má ale Vlašim minimálně jeden duel k dobru.

FK Varnsdorf -FC Sellier & Bellot Vlašim 0:2 (0:1). Branky: 17. P. Breda, 68. Červenka. ŽK: 29. Hasil, 41. Zbrožek – 58. Blecha, 64. Průcha. Rozhodčí: Dubravský – Novák, Hurych.

FK Varnsdorf: A. Richter – Lehoczki, Kouřil, Hasil (46. Kubr), Heppner – Zbrožek, Bláha, Kocourek, Rudnytskyy (C) – Ondráček, M. Richter (65. M. Kubista).

FC Sellier & Bellot Vlašim: Řehák – Zukal, V. Svoboda, Daniel Kozel – Sváta, Průcha, Blecha, P. Breda – Dias, Červenka, Diamé (69. Firbacher).