Jako hráč Jihlavy ve druhé nejvyšší soutěži drží skvělou bilanci co zápas – to gól. Aktuálně jich má na kontě už sedm, což mu ve Fortuna národní lize vyneslo nejen průběžné vedení v tabulce střelců, ale také titul hráče měsíce srpna.

„Zatím je to super, jen škoda, že nemáme ještě víc bodů,“ usmívá se Stanislav Klobása a naráží na poslední dva venkovní zápasy, v nichž se jeho střelecké příspěvky pokaždé míjely účinkem. I tak hlavně jeho zásluhou Vysočina drží čtvrté místo tabulky a nadále se o ní mluví jako o jednom z hlavních adeptů na postup do nejvyšší soutěže.

„Umí se dostat do gólových příležitostí a umí je proměňovat. Je to zabiják – když mu dáme minimum prostoru, umí vytěžit maximum,“ varoval před Klobásou naposledy i trenér hradeckých Votroků Zdenko Frťala.

Marně. Také jeho tým se nakonec zařadil do už poměrně dlouhé fronty těch, které odchovance Neratovic a Mladé Boleslavi neuhlídaly, byť body nakonec zůstaly pod lízátky. „Teď v Hradci jsem litoval dvou gólovek, které nás stály body,“ uvědomuje si Klobása, že zářezů na pažbě mohlo být ještě víc.

I bez nich ovšem zažívá jednoznačně nejvydařenější střelecké období od kanonády (23 gólů), kterou v sezoně 2014/15 pomohl Boleslavi k titulu v juniorské soutěži. Tu ale sám zdaleka nestaví na takovou úroveň.

V první lize následně i vinou zranění sbíral starty spíše po jednotkách a za čtyři sezony vylepšil číslo, které je pro útočníky směrodatné, pouze pětkrát. O úroveň níž už ale o sobě znovu začal dávat výrazněji vědět. Rok ve varnsdorfském dresu zakulatil na deset gólů, v první sezoně za Jihlavu mu k dvouciferné metě chyběl jediný míč v síti. V obou případech navíc zdaleka neodehrál plný počet zápasů.

Teď má nakročeno k nejplodnějšímu ročníku mezi dospělými. „Možná je to tím, že jsem absolvoval celou přípravu. Nejdůležitější ale pro mě je důvěra trenérů a spoluhráčů,“ uvažuje nahlas pětadvacetiletý rodák z Ovčár.

Radost, i když v tomto případě naopak hlavně z výsledků, má pochopitelně také ze startu druhého klubu svého srdce. Ovčárský Sokol urval výhry v obou úvodních kolech třetí třídy a patří mezi čtyři týmy, které v soutěži ještě neztratily. „Bodově skvělé, ale na zápasy máme problém se sejít. Doufám, že se to rychle změní, budeme táhnout všichni za jeden provaz a skončíme v první pětce,“ hlásí na adresu oddílu, kterému šéfuje.