Dlouho to ale na šťastný konec nevypadalo. Vlašim sice na soupeře vlétla a hned v úvodu si vypracovala tři zajímavé možnosti, ovšem bez gólového vyústění – Broukal s Blechou orazítkovali hlavou pouze břevna a Záviškův pokus o obstřel brankáře Chmiela stačil odklidit do bezpečí obránce Šula.

Naopak Třinec, který čekal na svou šanci čtyřiadvacet minut, hned udeřil. Po centru Vaňka se míč odrazil za šestnáctku, kde si ho našel Weber a propálil vše co mu stálo v cestě. Včetně gólmana Bačkovského.

Jiří Veselý
Veselý se chystá za velkou louži s obavami. Nikdo neví, co bude, přiznává

Po přestávce ale přišel rychlý obrat. Odstartoval ho v 55. minutě Záviška, když uspěl podobně jako předtím Weber střelou zpoza pokutového území. Vlašimský záložník měl prsty i v rozhodujícím momentu celého střetnutí. O šest minut později rozjel rychlý protiútok, přesným centrem našel Vránu a záložník, který krátce po půlhodině hry nahradil zraněného Svátu, se postaral o vítězný gól.

Středočeši tak mimo jiné pokazili loučení třineckému kapitánovi – čtyřnásobnému reprezentantovi a bývalému hráči Vítkovic, Žižkova, Sparty Praha, Liberce, Rapidu Bukurešť, Tobolu Kostanaj, Sigmy Olomouc, pražské Dukly – Ondřeji Kušnírovi, který odehrál poslední zápas své kariéry.

FK Fotbal Třinec - FC Sellier & Bellot Vlašim 1:2 (1:0). Branky: 24. Weber – 55. Záviška, 61. Vrána. ŽK: 81. Broukal (VLA), 83. Frizoni (VLA). Rozhodčí: Julínek – Dohnálek, Bureš.

FK Fotbal Třinec: Chmiel – Omasta, Šuľa, Kušnír (C), Janoščín (53. Puchel) – R. Vaněk I., Machalík (58. Samiec) – Hlúpik, Weber, Cienciala – Lasota (58. Wojnar).

FC Sellier & Bellot Vlašim: Bačkovský – D. Hašek (46. Diamé), Broukal, Vedral – Sváta (36. Vrána), Průcha (80. Frizoni), P. Breda, Blecha, V. Svoboda – Záviška, Janda (C) (88. J. Štochl).