„Jsem rád, jak to kluci po minulém zápase zvládli a že udělali zase fanouškům radost,“ těšilo trenéra Dobrovice Ondřeje Murárika.

Jeho tým zasadil soupeři, který se v tabulce držel na dostřel, v rozmezí 52. a 64. minuty třígólový knokaut. První a nakonec tedy vítězný vstřelil Marek Volf. Pro zkušeného a tradičního kanonýra mužstva to byl při pátém podzimním startu vůbec první zásah v sezoně. Ta pro něj kvůli zranění kolena začala až v osmém kole.

„Delší dobu čekal i na magnetickou rezonanci, ale ta nakonec nic neukázala,“ řekl Murárik k absenci v minulých sezonách pravidelně dvouciferného střelce. „Určitě je dobře, že se také konečně trefil. Pomůže mu to,“ věří Murárik.

Zápas prakticky rozhodly standardní situace. Domácí po jedné z hostujících vyřešili učebnicově rychlý přechod dopředu – 1:0. Zanedlouho dotáhly do finále i rozehrávky míče z klidu poblíž branky Východočechů. Zdí tečovaný a brankářem boxovaný přímý kop Michala Sedláčka Kohout uklidil nekompromisně pod břevno. Když pak hosté zpackali rozehrávku po obranném rohu, pečetil výsledek Kocourek, který si naskočil na centr Nováka.

Podle kouče Murárika mohla podobná smršť přijít i v prvním poločase, nebýt nepřesnosti v zakončení. „I když jsme byli v prvním poločase lepší a měli více šancí, tak na můj vkus jsme soupeři dovolili také velké šance. Druhý poločas byl hlavně po prvním gólu už pod naší kontrolou. Že jsme ho dovedli do vítězného konce i bez obdržené branky bylo po minulém zápase skvělé,“ připomněl Murárik předešlý výbuch.

Venkovní bilanci si nováček může v příštím kole vylepšit v Náchodě, který je v tabulce poslední. „Je poslední, ale na rozdíl od nás ve Velkých Hamrech teď remizoval, takže opět jako každý zápas to nebude nic jednoduchého a rozhodně nemůžeme nic podcenit,“ je ve střehu Ondřej Murárik.

FK Dobrovice - FK Letohrad 3:0 (0:0)

Branky: 52. Volf, 58. Kohout, 64. Kocourek. Rozhodčí: Linhart. ŽK: 2:1. Diváci: 100.

Dobrovice: Bartoš - Novák, Marek Sedláček, Pečínka, Bičiště (82. Vrána) - Kohout (82. Tomíček), Horák, Bora (69. Kučera), Michal Sedláček, Kocourek (69. Zelinka) - Volf (69. Herzán).


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...