Zápas začal lépe pro Čáslav a Jícha už ve 2. minutě Straka bravurně vystihl Jíchův nájezd středem obrany. Ve 4. minutě po odvrácené standardce a rychlém brejku benátecká obrana zablokovala Vocelovu střelu, ale odražený míč napálil zpoza šestnáctky kapitán Vančura do šibenice. Benátky se rychle vzchopily, kombinací soupeře přehrávaly a brzy přišlo vyrovnání: Boček si naběhl za obranu z druhé vlny a jeho centr proměnil obtížným volejem z malého vápna nabíhající Mižič. Sám Boček mohl vzápětí k asistenci přidat i gól, Kyselův přízemní centr však zblízka poslal nad čáslavskou branku.

K vedoucímu gólu v 26. minutě výrazně přispěl brankář Kubát. Sudkův nákop mu vypadl z rukavic přes hlavu a za ním číhající Kocourek z metru doklepl do prázdné brány.

Po přestávce hra přitvrdila, po rohovém kopu vyrovnal přesnou hlavičkou Hannich a lídr divize si věřil na další obrat. „O přestávce jsme přeházeli rozestavení a ve druhé půli jsme byli lepším týmem,“ tvrdil čáslavský trenér Radim Truksa. Rozuzlení však po neproměněných standardkách na obou stranách přišlo v opačném gardu. Benátečtí oplatili stejnou mincí, Jimmy Peremene strávil na trávníku dvě minutky, když vybojoval roh a sám z něj prudkou hlavičkou na bližší tyči napnul síť. Jásající Letní stadión pak potěšil navrch efektním saltem vzad.

Ještě po závěrečném hvizdu přiběhl Sudek mstít Vančurův faul na Bočka a v „hokejové“ strkanici hráči vyrazili i žlutou kartu z ruky rozhodčí Šálkové. Ta ji zvedla a ještě spravedlivě obě strany na cestu do šaten podělila. Vítězný pokřik se zanedlouho rozlehl z té benátecké.

Benátky – Čáslav 3:2 (2:1)

Branky: 14. Mižič, 26. Kocourek, 88. Peremene – 4. Vančura, 66. Hannich. Rozhodčí: Šálková. ŽK: 3:2. Diváci: 120. Střely na bránu: 4:5. Rohy: 5:7.
Benátky: Straka – Kysela, Glöckner, Borovička, Sudek – Kocourek (78. Mbah), Šimeček, Boček, Mižič (86. Košek), Horák (66. Procházka) – Dohnalík (86. Peremene).

Karel Jedlička