Kosmonosy na svého soupeře od úvodních minut nastoupily a výsledek se brzy dostavil. Vedení si pak celek od Boleslavi nejen podržel, ale ještě do přestávky po rohovém kopu i navýšil.

„V první poločase jsme dominovali, hráli rychlý kombinační fotbal a snažili se získávat míče bezprostředně po naší ztrátě. Ke dvou vstřeleným gólům jsme mohli přidat ještě další, ale v dalších případech jsme nebyli přesnější,“ popsal povedenější úvodní část trenér vítězů Michal Mašek.

„Druhý poločas byl více rozkouskovaný a neměl takové tempo. Koncentrovanou hrou jsme však soupeře nepustili do nějakého souvislejšího tlaku a také my jsme další šance neproměnili,“ objasnil kouč Mašek, proč se poločasový výsledek stal i konečným.

Výkon týmu byl ale celkově podle jeho představ. „Až na drobnosti vyplývající z náročného tréninkového programu není hráčům co vytknout,“ sdělil a chválil kombinaci, pohyb všech hráčů i kvalitu represingu.

SK Kosmonosy - FK Čáslav 2:0 (2:0)

Branky: Prieložný 2.
Kosmonosy: Matěka (45. Hartych) - Kubelka (45. Hradec), Hošťálek (65. Podzimek), Hrdlička, Podzimek (45. Král) - Prieložný (45. Motyčka), Traore (65. Prieložný), Pajer, Fabián - Mašek - Pivazi (65. Kubelka).