"Dovolím si tvrdit, že jsme byli lepším týmem, ve finále jsme ale pokračovali v tom, co nás trápí celý podzim, což je nešťastná koncovka," charakterizoval utkání trenér Kosmonos Michal Mašek.

Jeho celek začal ve Slaném lépe, když se pěkně uvolnil šikovný Pajer a trefil tyčku Junkovy svatyně. Následnou dorážku nezvládl ani Kubelka a byla to největší šance mužstva z Boleslavska.

ČFL B, 15. kolo: FK Mladá Boleslav B - FK Přepeře (3:2), hráno 12. listopadu 2022.
Foto: Střídající žolík rozpoutal velkou boleslavskou radost

Pak už hráli víc domácí. Dolák ještě hlavičkoval v dobré pozici mimo, velkou šanci Nádeníčka po vysunutí Dohnanským chytil skvěle gólman Šteiner. Tři minuty před pauzou už domácí předvedli nejen pěknou akci, ale i zakončení. Pálil Australan Houdek a přesnou ranou k tyči opět přesvědčil, že právě tohle byla nejlepší podzimní posila z Hostouně.

"Prakticky z jediného protiútoku jsme těsně před přestávkou inkasovali. Pak jsme hru museli trochu otevřít a byl to takový zmar charakteristický pro nás za celý podzim," nastínil Mašek dění druhé části.

Krajský přebor, 15. kolo: FC Horky n. J. - MFK Dobříš (0:0), hráno 12. listopadu 2022.
Foto: Horky završily podzim bez gólů, v pauze přijde nový trenér

Po změně stran hosté přitlačili na pilu a hrálo se povětšinou na polovině domácího celku. Z dobré pozice však Smetana přestřelil, ex-ligista Fabián pak pálil těsně mimo. Tlak hostí trval i nadále, nicméně šance ke vstřelení branky už nepřicházely, protože obraně Slánský se dařilo. Čtyři minuty před koncem pak pobavil a potěšil oko slánských fanoušků střídající Exner, když na kraji dokázal vymíchat dva obránce hostů, poté odcentroval a nabíhající Lukáš Danda trefil míč halfvolejem přesně - jeho první divizní zásah v kariéře značil vedení 2:0.

V 87. minutě se hloupě nechal vyloučit jeden z nejlepších hráčů hostujícího celku Pajer, neboť po jeho faulu viděl žlutou kartu, po jeho protestech na adresu rozhodčího Beneše druhou a následně červenou. V 89. minutě promarnil dvojnásobnou obrovskou šanci na zvýšení stavu Nádeníček, když po centru nejprve skvěle po jeho střele zasáhl Šteiner a brankář Kosmonos vzápětí za pomoci břevna odvrátil také Nádeníčkovu dorážku.

Na závěr podzimu tak fotbalisté Slaného v divizi B pořádně zabrali a potvrdili senzační remízu z Kladna.

"Potřebovali jsme nutně bodovat. Povedlo se a s výsledky mužstev, které nás zajímají, můžeme být spokojeni. Přezimujeme tak oproti loňsku na nesestupové pozici. Gratulujeme Lukáši Dandovi k jeho první divizní brance a ostatním plejerům za opravdu odmakané utkání," chválil vedoucí týmu Slaného Milan Šúr.

Kosmonosy první porážka po čtyřech kolech odsunula až do horší poloviny tabulky konkrétně na desátou příčku - s pětibodovým náskokem na sobotního soupeře.

"Minimálně deset bodů jsme postráceli tou naší střeleckou nemohoucností. Mohli jsme být v tabulce i bodově nejde úplně jinde," není  postavení mužstva úplně podle představ trenéra Maška.

SK Slaný – SK Kosmonosy 2:0 (1:0). Branky: 42. Houdek, 86. L. Danda. Rozhodčí: Beneš. ČK: 87. Pajer (K). Diváků: 150. 


Načítám výsledky …

Načítám tabulku …