Na úvodní branku hostí odpověděl v 15. minutě Borek, jenže soupeř do přestávky vedl 2:1. Po hodině hry zvýšili Královodvorští na 3:1, ale pak přišla smršť domácích branek a celkové vítězství 5:3. „Výhra nás potěšila. Škoda, že nyní přichází pauza. Jsme rádi, že se nám povedlo vyhrát. Tři body jsou zasloužené, i když po hokejovém výsledku,“ líčil trenér Horek Petr Mikolanda.

Horky hrály dobře. „Hosté sice vedli, ale my jsme vzápětí nedali tři vyložené šance. Nakonec se nám podařilo srovnat, ale Dvůr skóroval z pětačtyřiceti metrů. Při třetí brance si soupeř šanci vypracoval, ale pak už naše mužstvo hrálo ještě lépe, a dokonce začalo proměňovat šance, které v první půli zahazovalo,“ usmíval se trenér.

Takový obrat v zápase se jen tak nevidí. „Pomohla nám euforie a taky fakt, že hráči pracují na sto deset procent každý zápas. Jedna-tři byl psychicky nepříjemný výsledek, ale hodně rychle jsme se přes něj dokázali přenést. Klíčová byla brzká branka na dva-tři. Za stavu tři-tři jsme dali poslední dva góly na konci, kdy jsme soupeře definitivně zlomili,“ upozornil Mikolanda a pokračoval: „Už první poločas měl být reálně čtyř-dva pro nás. Vyhráli jsme zaslouženě. Hosté byli rychlí, důrazní a agresivní, ale v sobotu jsme si zasloužili vyhrát my.“

Podle kouče Horek nebude jeho tým během čtrnáctidenní pauzy sedět doma: „Máme v plánu trénovat, i když si bohužel myslíme, že se nebude hrát déle než čtrnáct dnů. Nikdo nemůže počítat s ničím. Budeme trénovat podle toho, co nám vládní nařízení dovolí. Doma jsme byli na jaře, a proto jsme léto začali špatně.“

FC Horky n. J. – Dvůr Králové n. L. 5:3 (1:2, 15. Borek, 63. a 81. pk Mynář, 75. Horák, 90. Pánek – 10. Ljubojevič, 23. Jahoda, 60. Maksimovič). Rozhodčí: Švorc. Horky n. J.: Durov – Novák, Bohdan, Machů, Zörkler (90. Čech), Kovalov (66. Horák), Mynář (86. Plucha), Pánek, Pecháček, Borek, Baisa. Trenér Petr Mikolanda.


Načítám výsledky …


Načítám tabulku …
Ilustrační foto.
Druhá prohra v řadě, rezerva Bolky nestačila na Zbuzany