Na gól čekala hrstka diváků v psím počasí skoro hodinu. Domácí měli územní převahu, sedm rohů jen do přestávky, ale mušku měli v koncovce vychýlenou. Jen Mulligan v 6. minutě usměrnil centr zblízka do Kundrátovy náruče. Libiš zahrozila poprvé až z brejku ve 35. minutě, kdy Copovi zmenšil střelecký úhel brankář Šteiner. Hosty pak zachránilo břevno při Kořínkově hlavičce, gólu do šatny na opačné straně zase zabránil Šteiner, když z šibenice vytáhl bombu veterána Macháčka.

Ani po přestávce Kosmonosy nezlepšily přesnost střelby. Mulligan zblízka, Hošťálek hlavou i po Králově pobídce úplně volný Kubelka těsně minuli. A přišel trest. Macháčkovu kolmici sklepl Čičatka a Jakub Moravec ještě ze vzduchu napálil míč krásně z 20 metrů k tyči – 0:1.

Z marnosti koncovky tak musel domácí vysvobodit nejkurióznější okamžik zápasu. Vratislav Kořínek ve výskoku bránil rozehrávce libišského gólmana a od jeho zad se prudce odražený míč zpoza velkého vápna dokutálel až do brány.

V 83. minutě domácí otočili skóre. Šimáček oslovil Michaela Mulligana a ten špičkou boty z úhlu obhodil Kundráta na 2:1. „Hráli jsme dlouho ze zajištěné obrany. Když se pak hra trochu otevřela, dostali jsme trochu nešťastné góly. Domácí měli ovšem i dost jiných šancí, ve kterých jim chyběla kvalita v zakončení,“ uvedl libišský trenér Miroslav Kratochvíl. „Rozhodčí ve druhé půli přehlédl jasnou penaltu na Vetešníka,“ upozornil.

Poslední slovo ale patřilo náhle spěchajícím hostům. Copův opakovaný centr po rohu uklidil vzápětí hlavou čerstvě příchozí Matyáš Jánský.

„Vzhledem k terénu jsme nechali některé těžší hráče takticky na lavici. Je super, že si pak góla i za krátký pobyt na hřišti našel. Bod je pro nás povzbuzením před domácím zápasem s vedoucí Českou Lípou,“ konstatoval Miroslav Kratochvíl.

Kosmonosy – Libiš 2:2 (0:0)

Branky: 61. Kořínek, 83. Mulligan – 57. Moravec, 86. Jánský. Rozhodčí: Krupka. ŽK: 4:4. Diváků: 72. Střely na bránu: 6:4. Rohy: 11:3.

Kosmonosy: Šteiner – Hrdlička, Hošťálek, S. Smetana, Šimáček – Kubelka, Marek, Mašek, Král (87. Podzimek) – Kořínek (87. Prieložný), Mulligan (89. Motyčka).

Libiš: Kundrát – Čičatka (60. Stibora), Macháček, Mlejnek, Buldra (85. Mündl) – M. Smetana, Vetešník, Buldra, Copa – Dušek, Moravec (81. Jánský).