Kosmonosy mají za sebou zápas, ze kterého byly tři body nutností. Proti jasně poslednímu Letohradu je totiž uzmula většina soupeřů. Někteří další ze spodku tabulky navíc v posledních kolech bodují. Naplno se to po třech kolech s dvěma remízami podařilo i celku ze sousedství Mladé Boleslavi.

Podle kouče Michala Maška se v utkání na výkonu mužstva projevil tlak z „povinné“ výhry. „Hlavně na mladých hráčích jako by ležela deka z tíhy zodpovědnosti. Naštěstí Letohrad nebyl příliš kvalitní, takže jsme nakonec rozhodli o výsledku tím jedním gólem,“ poukázal na trefu Vojtěcha Šulce z úvodu druhého poločasu. Druhá pojišťovací z penalty přišla až v 90. minutě.

Celkově podle Maška zápas příliš fotbalové krásy nepobral. „Bez šancí, hodně nepřesností a nervozity z obou stran. Utkání bylo na úrovni A třídy,“ charakterizoval dopolední boj, na jehož konci ale byly tři body a tedy i udržení bezpečného odstupu na pásmo sestupu.

Sedmibodový polštář tři kola před koncem je pro Kosmonosy slibným vkladem směrem k bezpečné záchraně. „Když se podíváme na závěrečná kola, tak týmy ze spodku hodně hrají mezi sebou. Mohli bychom si říct, že jsme relativně v klidu, ale jistotu nemáme. A dokud nebude, bude na nás ležet ta tíha,“ upozornil Michal Mašek.

Tým je navíc poznamenaný i tím, že prosákly ven zprávy o Maškově plánovaném konci na trenérském postu. Stalo se tak prý poté, co informaci na sociální síti zveřejnil jeho nástupce. Tím bude Pavel Jícha. Jednapadesátiletý bývalý lodivod Turnova, Benátek, Ostré a v minulé sezoně "šestnáctky" Mladé Boleslavi se tak v létě ujme taktovky v Kosmonosech.

„Bylo to moje rozhodnutí, potřebuji si od fotbalu odpočinout. Měl jsem i nějaké slovo ve výběru svého nástupce, jméno trenéra Jíchy padlo i z mé strany,“ řekl ke svému chystanému konci Michal Mašek, který si chce kosmonoské zápasy v nové sezoně užívat z druhé strany hřiště, tedy na tribuně jako divák.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...