Domácí celý první poločas platonicky tlačili, ale šance nepřicházely. A když už, tak z brejků před jejich bránou. Bodlákovu ztrátu pod tlakem málem využil Beníšek, ale z těžkého úhlu nepřekonal brankáře Dědka. Ve 28. minutě již Kommův faul z trestného kopu potrestal Michal Jíra, ke kterému se odrazil Peukerův po zemi zahraný trestný kop. Bývalý kanonýr Mnichova Hradiště ve vápně prokázal, že neztratil střelecký instinkt ani po přesunu do obrany – 0:1.

„Přistoupili jsme ke hře zodpovědně, soupeř nás ničím nepřekvapil, snad až na sestavu, kde jsme počítali s nasazením obou cizinců,“ zmínil turnovský trenér Tomáš Nosek absenci benáteckých Afričanů Gidiona a Mbaha v základu. „Benátky si do přestávky žádnou šanci nevytvořily, my jsme měli kromě gólu ještě další dva náznaky,“ dodal Nosek.

„První půli jsme prohospodařili, nedařila se nám kombinace ani průnikové přihrávky, hráli jsme hodně staticky,“ souhlasil domácí trenér Tomáš Staněk. Po prostřídání se Benátky představily živějším dojmem a Kopal měl dvakrát namále. Slichovu ránu po zemi z brejku i Mackovu dělovku z otočky z 22 metrů však dokázal vyrazit na roh. Na druhé straně zachránil domácí na brankové čáře Komma, kterého trefil osamocený Provazník do břicha.

Kladno (v bílém) hostilo v divizi B Kosmonosy.
Kosmonosy položilo oslabení, o bod přišly v Kladně v poslední minutě

Během čtyř minut pak domácí pojizerské derby otočili. Mbah se hbitě protáhl zleva do šestnáctky a po několika zmatených odrazech uklidil míč do sítě Matěj Bodlák. Vzápětí pak Knoblochův precizní centr umístil hlavou tamtéž Milan Macek – 2:1.

Benátecké však jako by vedení uspokojilo a za pasivní hru přišel v závěru trest. „V závěru nám při těžkém programu docházely síly, museli jsme střídat do obrany, což neděláme rádi, ale někteří kluci toho měli už plné zuby a dohrávali silou vůle,“ uvedl Tomáš Staněk.

Šest minut před koncem našel Müller zleva před bránou Tomáše Beníška, který rozjásal vyrovnáním hlouček turnovských příznivců. „Dostáváme stále stejné góly, kdy se nepokrytý hráč otočí na malém vápně a zakončí sám před gólmanem, to nás mrzí. Jdeme ale dál a věřím, že příští týden budeme čerství a dobře připravení,“ konstatoval Staněk.

Divize, 7. kolo: SK Benátky - FK Dobrovice (2:2), hráno 18. září 2022.
Dobrovická tvrz padla. Sousedům v tabulce stačila jediná vydařená akce

Nevoli vzbudily v benáteckém štábu opory Zabilanský s Kopou, kteří v pátek hráli futsalovou druhou ligu za mladoboleslavské Malibu. „Asi není normální, když máte anglický týden, hrajete neděle, středa, neděle a vy si jdete ještě v pátek střihnout zápas ve futsale, aniž by o tom v klubu někdo věděl,“ čílil se trenér Staněk. „Ještě kdyby se aspoň vyhrálo, ale pokud se vlastní a za mě neomluvitelnou hloupostí hráči dostanou pod takový tlak a ztratíme body, bude se to muset důrazně řešit.“

Benátky – Turnov 2:2 (0:1)

Branky: 63. Bodlák, 67. Macek – 28. Jíra, 84. Beníšek. Rozhodčí: Krupka. ŽK: 2:1. Diváků: 190. Střely na bránu: 7:6. Rohy: 6:1. Benátky: Dědek – Zabilanský (46. Mbah), Borovička, Kopa, Komma – Bodlák (80. Holakovský), Komárek (73. Zedníček), Šimeček (46. Knobloch), Vobořil, Slicho (62. Gidion) – Macek.


Načítám výsledky …

Načítám tabulku …