„Jsem rád za zisk tří bodů, ale všichni si uvědomujeme, že jsme v menší herní krizi a podobný výkon by určitě za týden v Horkách k úspěchu nevedl,“ nenechal se čtvrtou výhrou z posledních pěti kol ukolébat trenér Kosmonos Michal Mašek.

Ten proti nováčkovi z Příbramska viděl stejně jako předtím v Kutné Hoře v prvním poločase mdlý výkon svých svěřenců. „Bez pohybu, plný nepřesných a pomalých kombinací. Hosté přijeli s úkolem hrát z hlubokého bloku a z něj pak vyrážet do rychlých protiútoků. Naši hráči nebyli schopni tento blok výrazně překonat a navíc jsme z jednoho takového útoku v 34. minutě inkasovali,“ popisoval obdobný scénář jako o týden dříve.

V konečném skóre se zápas nakonec zopakoval beze zbytku. Maškova střela k tyči z osmnácti metrů zařídila ještě do přestávky vyrovnání a Mulligan, kterého při odkopu natřelil jeden z obránců, ve druhé půli rozhodl. Tým od Boleslavi tak soupeři vrátil porážku z podzimu.

Výkon ale kouče Kosmonos zrovna nepřesvědčil: „Bohužel jsme tentokrát po výměně stran pokračovali v matném výkonu a do vedení jsme šli se štěstím a po důrazu Mulligana, jinak jsme soupeře výrazněji nepřehráli po celých devadesát minut.“

Na rozdíl od soupeře už zachráněné Kosmonosy si v závěru zahrály i krátkou přesilovku, když se Balík pustil i po odpískání faulu ve prospěch jeho týmu dopustil hanlivé kritiky rozhočího Depeše a viděl červenou kartu. „Chtěli jsme jít do tlaku a místo toho jsme obdrželi červenou kartu a do žádného tlaku jsme se ani nedostali,“ smutnil předseda tochovického klubu Ladislav Černý, který byl po rezignaci hlavního kouče Zárybnického na lavičce jako asistent trenéra.

Porážkou zůstává jejich situace čtyři kola před koncem stále na hraně. „Na bod jsme měli, ale bohužel. Kluci hráli koncentrovaně a vyrovnaný zápas,“ litoval předseda klubu, který je stále na 13. pozici a nutně by se potřeboval dotáhnout na Náchod před sebou.

Kosmonosy – Tochovice 2:1 (1:1)

Branky: 38. Mašek, 67. Mulligan - 34. Ivaník. Rozhodčí: Depeš. ŽK: 4:1. ČK: 79. Balík (T.). Diváci: 130.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...