„Měli jsme několik kluků na zkoušku, z toho tři jsme ukončili, jelikož nesplňovali naše představy a nedostali by se do dvacetičlenného kádru, který chceme pro jarní část mít k dispozici. Naopak někteří noví hráči se ukázali ve velice dobrém světle a obě strany se již dohodly,“ řekl ještě před sobotním výkopem Michal Sedláček, který končí svou první zimu v roli dobrovického trenéra.

Už dotažené nebo těsně před realizací jsou příchody Ondřeje Macka (naposledy Horky), Václava Čičatky (Královice), Davida Krčmáře, Adriana Nemšovského (oba Česká Lípa) a Vojtěcha Němce (Kutná Hora).

Ondřej Macek je mladším bratrem útočníka Benátek Milana, rýsuje se tak zajímavý rodinný souboj. Právě v Benátkách si jednadvacetiletý a defenzivnější Ondřej připsal první divizní starty, ovšem pouze v řádu minut.

Stejně starý Václav Čičatka to na úrovni divize či dokonce ČFL zkoušel hned ve třech klubech, v Zápech, Českém Brodě ani v Libiši se ale do sestavy příliš nedostával, v loňském roce kopal o něco pravidelněji - na podzim pražský přebor za Královice, na jaře středočeský za Kutnou Horu.

Sestava Dobrovice z poslední přípravy: Bartoš (46. Trhlín) -  Horák (60. Cigánek), Sedláček (60. Macek), Nemšovský, Bičiště (75. L. Janovský) -  Němec (46. Král), Bora, Pánek, Kopecký (60. J. Janovský) - Volf (75. Čičatka), Kohout

Potkal se tam i s dvacetiletým Vojtěchem Němcem. Ten předtím hrál za Poříčany a Kolín, odkud si coby žáček odskočil do FK Mladá Boleslav. Mládeží v top klubu Boleslavska prošel v dorostu i David Krčmář. Bratr biatlonového reprezentanta celý podzim nenastupoval kvůli zranění. Před Českou Lípou okusil divizi půl roku za Neratovice a dvě sezony za Horky.

Čtyřiadvacetiletý obránce Adrian Nemšovský si na podzim za Arsenal připsal starty i třetí lize, kterou hrál už za rezervu Hradce Králové. Nyní se odchovanec východočeských Svitav vrací do soutěže, v níž loni na jaře zavítal k cukrovaru jako soupeř s Hlinskem.

Před prvním mistrovským zápasem (v Turnově) ještě vedení Dobrovice usiluje o rejšického Jakuba Zörklera, který s týmem rovněž absolvoval přípravu a divizi už před časem hrál za Horky. Společnou řeč prý ale kluby zatím nenašly.

„S posilami jsme spokojeni. Podařilo se nám posílit na určitých postech, kde jsme to opravdu potřebovali, ať už z personálních důvodů, nebo pro zvýšení konkurence,“ libuje si trenér Sedláček.

Na straně odchodů z podzimního kádru figurují čtyři hráči - Vít Pečínka a Jonáš Makovec přestoupili do Rejšic, respektive Pěčic, Janu Knoblochovi skončilo hostování z Benátek a hrát by měl doma na Nymbursku třetí třídu za Sloveč, Štěpán Kacafírek přerušil kariéru z pracovních důvodů.

Zda budou noví hráči přínosní a rozdíloví, podle Sedláčka ukážou až mistrovská utkání. Ta přípravná více vycházela až ve druhé polovině zimního turnaje. V Brandýse tým od cukrovaru prohrál s Přední Kopaninou (0:2), Kosmonosy (1:2) a domácími (0:1), remizoval s Velimí (3:3) a porazil Horky (6:1), Spoje (3:1) a naposledy i Žižkov B (3:2). Především zápas proti Spojům, tedy soupeři z mistrovské soutěže, měl podle kouče Sedláčka oboustrannou kvalitu. „Z naší strany se výkon blížil parametrům, jaké bychom si představovali v mistrovských zápasech,“ hodnotil.

Podzimní výsledky a jarní program FK Dobrovice


Načítám tabulku ...