Hned dva kosmonosští fotbalisté odpadli současně na zem ze skrumáže po dlouhém autu a rozhodčí po necelé půlminutě za jeden ze zákroků nařídil penaltu, kterou s přehledem proměnil Adam Pajer.

Po povzbudivém úvodu se domácí zatáhli, čehož nevýrazný soupeř nedokázal dlouho využít. Až ve 38. minutě protáhl Valína štiplavou střelou zpoza šestnáctky Trávníček a hned v následující bylo vyrovnáno, když Horčičkův centr hlavičkoval do sítě zblízka Brejcha.

FC Sporting Mladá Boleslav - ilustrační foto
Pod Bezdězem nedohráno! Diváci na hřišti napadli hostující hráče

Právě Brejcha chybnou přihrávkou za sebe zařídil první větší šanci Kosmonos deset minut po změně stran. Šulc uvolnil Hradce, jehož tvrdou křížnou střelu trutnovský brankář Hofírek vyškrábl. Borci z Podkrkonoší zase zahrozili brejkem v 63. minutě, Čechovič z otočky uvolnil Zezulu, jenž zakončil nájezd nepřesně.

Klíčový okamžik zápasu přinesla 79. minuta. Rozhodčí Adámek po kosmonoském rohu přerušil hru, protože se jeden z trutnovských hráčů svíjel na malém vápně v době, kdy se domácí kapitán Mašek chystal centrovat. Poté uvedl sudí míč do hry zcela v duchu pravidel vhozením na křídle před Maška, který rovnou po odrazu o trávník odcentroval a na zadní tyči dal vítězný gól Michal Pažout, nedává posila z Benátek.

Divize B, 8. kolo: FK Brandýs n. L. - SK Újezd Praha 4 (1:4), 23. 9. 2023, hráno v Tišicích
Rasistická urážka v divizi. Trenér Brandýsa viděl červenou za "černou opici"

V závěru mohl zvýšit Pajer, ale jeho bombu z úhlu Hofírek vyrazil a domácí mohli slavit výhru až po přestátém nastavení a marném křečovitém náporu hostů.

Kosmonosy – Trutnov 2:1 (1:1)

Branky: 2. z PK Pajer, 79. Pažout – 39. Brejcha. Rozhodčí: Adámek. ŽK: 4:4. Diváci: 127. Střely na bránu: 6:4. Rohy: 8:1.

Kosmonosy: Valín – Podzimek (14. Hradec), Hošťálek, Hrdlička, Šimáček – Strnad (82. Straka), Pajer, Mašek, Strouhal (63. Motyčka) – Šulc (63. Šoufek), Pažout (82. Trajkovski).