Svěřenci hostujícího trenéra Petra Hejna, který v minulosti působil i v Benátkách, udrželi u Jizery čisté konto pouze sedm minut. Pak Komma střelou z ostrého úhlu propálil Fialu. Hosté v poli sympaticky odehráli rovnocennou partii, jejich akcím ale na rozdíl od těch domácích chybělo potřebné finále. Střely na branku a šance tak přibývaly až do konce prakticky jen na domácí straně.

Znovu se ujala až jedna z posledních poté, co k střídajícímu Bodlákovi propadl centr Vobořila. Mezitím jednou Macek a dvakrát Mbah ztroskotali na Fialovi. Tomu chvíli před poločasem pomohla i tyčka a poblíž stojící domácí dokonce reklamovali, že míč vytahoval zpoza brankové čáry, rozhodčí ale jejich názor nesdíleli – viz video.

Zdroj: Luboš Kurzweil

Podle trenéra Benátek Tomáše Staňka se hrál zápas dvou rozdílných poločasů. "V tom prvním, si myslím, že jsme byli lepším týmem, alespoň na míči určitě. Brzy jsme vstřelili branku, což nám mohlo hrát do karet. Ani ten první poločas nebyl příliš pohledný, ale řekl bych, že jsme ho zvládli dobře," ohlédl se s tím, že po přestávce se herní tvář jeho týmu změnila. "Měli jsme problém, hosté hráli jednoduchý fotbal, dávali jednoduché míče za naší obranu. Museli jsme podstoupit strašně moc soubojů. Brandýští hráči do toho chodili hrozně moc agresivně. Hrálo se nám těžce," přiznal.

Objasnil také, proč si na první pohled povinné výhry nad posledním považuje. "Tady proti nám každý hraje tak, že z každého utkání máme dva zraněné hráče. Jsem moc rád, že jsme to dnes zvládli. Naše situace v týdnu nebyla jednoduchá. Trénovali jsme v devíti, potažmo v deseti lidech. Spíše jsme se soustředili na to, abychom vůbec nějak dali kádr dohromady a abychom měli alespoň dva lidi na střídání. Z tohoto úhlu pohledu jsou tři body strašně cenné a vydřené."

Okresní přebor, 1. kolo (12. hrané): SK Meteor Kostelní Hlavno - FK Krnsko (0:4), hráno 5. listopadu 2022.
Video, foto: Překvapení v přeboru. Poslední tým venku střelecky exceloval

To hostující Petr Hejno byl v hodnocení duelu stručný, ale i tak výstižný: "Nedáme gól, jsme jaloví v útočné fázi, a tak nemůžeme vyhrát. Tečka." 

SK Benátky n. J. – FK Brandýs n. L. 2:0 (1:0)

Branky: 7. Komma, 85. M. Bodlák. Rozhodčí: Linhart. ŽK: 72. Šmejkal, 88. Kaiser. Diváci: 190. Střely na branku: 6:1, mimo: 2:1. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 13:13.

Benátky: Straka – Zabilanský, Kopa, Glöckner, Komma – Knobloch, Komárek, Boček (70. M. Bodlák), Vobořil, Mbah (90. Kadeřábek) – Macek (90+2. Poustecký).

Brandýs: Fiala – Plucha (82. Kaiser), Janovský, Folwarczny, Stross (79. Nykodým) – Hrčka, Dosoudil, Šamša (79. Fabian), Prokop, Braborec (56. Šmejkal) – Malák.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...