„Vyrovnané utkání spíše bojovné a pro diváka asi ne tak hezké. Ale pro nás důležité tři body,“ shrnul trenér Dobrovice Michal Sedláček zápas s jedním ze dvou bodově stále jednociferných týmů.

Jeho nelichotivé postavení v tabulce rozhodně pro domácí neznamenalo jednoduchý zápas. Proměnit hosté hned v úvodu samostatný únik, či v závěru už zmíněnou penaltu, tolik veselé Velikonoce u cukrovaru být nemusely. „Hosté v zimě posílili čtyřmi pěti velice kvalitními hráči, takže jsme věděli, že nás nečeká nic jednoduchého,“ potvrdil i Michal Sedláček.

Nakonec jedinou a tedy vítěznou byla trefa obránce Jiřího Horáka po standardní situaci. Ve druhém poločase si domácí chtěli trpělivě počkat na otevření zadních vrátek soupeře. Jenže místo pojistky, kterou podle kouče jednou zmařil ofsajd a podruhé brankář Čáslavi, přišel velký problém v podobě pokutového kopu soupeře.

„Penaltovému zákroku předcházely naše individuální chyby. Naštěstí nás stejně jako s Benešovem brankář Bartoš podržel,“ popsal a připomněl tím dva týdny starý počin dobrovické jedničky, tehdy proti exligistovi Pilíkovi.

„Klukům patří dík za bojovnost a nasazení,“ mohl si oddechnout kouč Sedláček, který si navzdory výhře uvědomuje nedostatky ve hře. „Na kvalitě dopředu musíme stále pracovat, doufám, že se to v dalších utkáních z naší strany zvedne a bude o to i více koukatelné než první jarní zápasy,“ uzavřel.

Podle hostujícího trenéra Romana Kučera byl jeho tým zejména v prvním poločase lepší. „Chábera šel sám na gólmana, nebezpečně pálil Hanč, měli jsme tam další střely, závary v šestnáctce. Ale z ojedinělé akce a následné standardní situaci dali domácí gól. Jinak na bránu za celý zápas nevystřelili. Ve druhém poločase se už nehrál fotbal, jen se polehávalo, hra se kouskovala, z obou stran to bylo hodně neurovnané,“ zhodnotil utkání lodivod Čáslavi.

Zmar hostí přišel v 78. minutě, kdy Vencl neproměnil ani pokutový kop. „Pak jsme ještě měli několik náznaků šancí, ale nebylo nám přáno. Kdybychom s nimi hráli ještě jeden zápas, tak branku stejně nedáme. Sportovní štěstí se od nás odvrátilo zády,“ byl zklamaný kouč poražených. „V prvním poločase jsme ale hráli nejlepší fotbal v jarní části sezony. Dařilo se nám kombinovat, ale rozhodla jediná trefa. A tu dali domácí,“ podotkl Kučera.

Situace jeho mužstva je už kritická. „Je to tak, ale ve fotbale je možné všechno. Zápasů je ještě hodně. Musíme věřit, že se chytneme jedním gólem, jednou výhrou a že to zlomíme,“ je stále optimistický Roman Kučera.

FK Dobrovice - FK Čáslav 1:0 (1:0)

Branka: 12. Horák. Rozhodčí: Fojtík. ŽK: 1:3. Diváci: 220. Dobrovice: Bartoš - Horák (89. Cigánek), Sedláček, Macek, Nemšovský - Němec (46. Kopecký), Bora (79. Zajíček), Pánek, Král, Krčmář (72. Bičiště) - Volf (72. Kohout).


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...