V Horkách měli první tutovku domácí: v 5. minutě Tokarovu kolmici ještě vyšperkoval nestárnoucí Mynář přihrávkou do strany zcela volnému Novákovi, který však nepropálil turnovského brankáře France.

Turnov ovšem nepřipomínal poslední mužstvo divize, jeho akce měly dravost i kvalitu a ve zbytku prvního poločasu tvrdil muziku. Ve 14. minutě Michňa po rohu fantasticky vychytal Šimkovu bombu z malého vápna, zanedlouho dorostenec Svoboda šlehou z dvaceti metrů o fous minul a Nulíček z úhlu z bezprostřední blízkosti trefil brankáře Horek. Ve 39. minutě po rychlém přechodu do útoku a přízemním centru změnil nuly na ukazateli skóre právě Dušan Nulíček. A tentýž hráč mohl v předposlední minutě Horky dorazit, jeho ránu po zemi vyškrábl Michňa na roh. Těch kopal Turnov jen za poločas osm.

Po přestávce však hosty postihl útlum, naopak životadárnou injekci píchl Horkám Michal Pecháček. Z plného běhu napřáhl zpoza šestnáctky, rána mu pěkně sedla a zapadla k tyči – 1:1.

V 67. minutě střílel úplně volný Mynář volejem jen do Francovy náruče. Za Turnov se revanšoval parádou z 30 metrů Svoboda, domácí brankář měl co dělat, aby ji z čáry vytěsnil.

Zápasu by remíza slušela, ale rozhodující úder zasadily Horky. Radek Mynář po Jeníkově rohu dorazil v 81. minutě vlastní hlavičku a hosté už se nezmohli na odpor.

Horky – Turnov 2:1 (0:1)

Branky: 57. Pecháček, 81. Mynář – 39. Nulíček. Rozhodčí: Vojtěch. ŽK: Smetana, Boruta, Marčík – Nulíček. Diváci: 170. Střely na bránu: 7:5. Rohy: 6:10.

Horky: Michňa – Horák (88. Marčík), Šťastný, Murárik, Boruta – Novák, Smetana – Pecháček (78. Tkačenko), Tarasjuk (46. Jeník), Mynář (90.+2 Kohout) – Tokar (46. Zikmunda).

V sobotu přijelo na Mladoboleslavsko poslední mužstvo divize C, o den později zase předposlední. Benátky si s Náchodem poradily hladce, i když trvalo více než poločas, než jeho urputnou obranu překonaly.

Zpočátku favorit své akce, tažené hlavně po křídle zkušeným Kyselou a zakončované Jimmym Peremenem, nedotahoval. Největší šanci prvního poločasu měl ve 29. minutě Zabilanský, který po Kocourkově přihrávce trefil zblízka jen tyč úplně prázdné brány. Koškovu tutovku pak vychytal brankář Kobos, stejně jako později Kocourka či skákavý pokus Zabilanského. „Příliš jsme se nedostali do hry. Proti takto fotbalově kvalitnímu mužstvu jsme ještě v divizi nehráli,“ pravil po zápase uznale náchodský kouč Tomáš Strnad.

Čtyřicátníka Kobose v náchodské bráně překonal až deset minut po přestávce výstavní střelou zpoza šestnáctky do šibenice po Sudkově přihrávce proti noze Jan Kysela. Ještě předtím ovšem rezonovalo benátecké břevno po pokusu Kadavého z velké dálky.

V 67. minutě strčil Král do zad domácího Koška, který už mohl zakončovat tváří v tvář gólmanovi, a z penalty dal po zemi k tyči gólovou pojistku Šimeček. Zcela zasloužené vítězství pak zvýraznil po Šimkově přihrávce do uličky jesličkami Peremene – 3:0.

„Odehráli jsme nejlepší zápas, soupeře jsme k ničemu nepustili a sami jsme si vytvořili spoustu brankových příležitostí. Věřím, že budeme v podobném duchu pokračovat,“ liboval si trenér vítězů Lukáš Jarolím. Benátky čeká místo utkání na hřišti odstoupivší Olympie Hradec Králové volný víkend a po něm šlágr proti Jiskře Jablonec-Mšeno. Pokud chtějí pomýšlet na návrat ČFL, potřebují vedoucí tým divize doma porazit.

Benátky – Náchod 3:0 (0:0)

Branky: 56. Kysela, 67. z PK Šimeček, 77. Peremene. Rozhodčí: Kolátor. ŽK: Brich, Kabeláč, Král (N). Diváci: 180. Střely na bránu: 13:2. Rohy: 9:1.

Benátky: Straka – Kysela (80. Dohnalík), Glöckner, Borovička, Sudek – Zabilanský, Šimeček, Peremene (84. Procházka), Šimek (87. Chaloupka), Kocourek (84. Mižič) – Košek (77. Mbah).